Lanžhot - Slavkov 6:0

25.08.2013 20:33

Sestava: Dolíhal (Kuchynka) - Barák, Drobný (Novák), Houšť, Michálek - Havránek, Lysák, Opletal, Líznar - Půček, Matocha

To byla neděle! Už jenom zajistit 11 hráčů byl docela problém. Holásek a Holý jsou zranění, Kučera a Horáček jsou na dovolené. Navíc Krejčí bohužel nemohl z rodinných důvodů a Ondruška plnil povinnosti s dorostem. Novák jel s nedoléčeným kolenem alespoň na lavku. Opletal s nemocnou achilovkou šel na hřiště do základu, ale utkání nedohrál a po poločase už tam byl jen do počtu. Během zápasu se zranil i Kuba Drobný a Michal Dolíhal a na hřiště tak musel i nedoléčený Novák a do branky Kuchynka.

Samotné utkání bylo vyrovnané tak deset minut. Pak jsme dostali branku střelou, která se z našeho pohledu dala možná chytit. To ještě bylo docela dobré počasí a kluci i zdravotně mohli. V 35. minutě pustili rozhodčí hráče v ofsidu do úniku a bylo to 2:0. Minutu před půlkou po zbytečném kontaktu s Honzou Lysákem domácí útočník nasimuloval pád a z přímého kopu to bylo 3:0.
Po přestávce začalo pršet a naši už jen bojovali. Na mokrém terénu se navíc projevovala technická převaha domácích. Slavkováci jakoby si ani neuměli přihrát. Vše bylo nepřesné, zpracování míče otřesné, tři kluci už jen kulhali a nemohli běhat - no hrůza. V 57. minutě po narážečce domácí zvýšili na 4:0. 5:0 to bylo o minutu později po další hrubé chybě. Skóre domácí uzavřeli z penalty za faul Půčka v trestném území.

Řeklo by se - zapomeneme, stane se, ale bohužel se opakují chyby a na mokru ještě více vyniknou technické problémy při práci s míčem. Je to i varování pro ty, kteří na trenink nemají tolik času. Prostě je to potřeba. Nic nepřijde samo. Ukazuje se i to, jak chybí "staří zkušení". Když to po sobě čtu, sluší se dodat, že domácí vyhráli opravdu zaslouženě větším rozdílem než jsme zvyklí. Nechtěl bych si na to ale zvykat ještě víc.

Hodnocení trenéra Pitáka:

Zápas se mi hodnotí velmi těžko. I s od odstupem času nemám vysvětlení na nějaké věci. Chápu technické nedostatky některých hráčů, ale nepochopím naši odevzdanost bez bojovnosti se poprat o lepší výsledek. Máme sice mladé a nevyzrálé mužstvo, ale memůžeme působit tak odevzdaně a neporvat se o lepší výsledek. Herní projev je běh na dlouhou trať,ale ta bojovnost je základ, na kterém se musí stavět. Hráči přistupují k zápasu s vědomím, že příští kolo je budeme zase prosit, aby došli na zápas a nastoupili v dresu Slavkova. Taková situace nikomu neprospívá, protože hráči nemají snahu se zlepšovat ani bojovat o místo v sestavě.
Další otázka je účast na tréninkových jednotkách a zápasech samotných. Nepochopím přístup hráčů - odjíždět na dovolené nebo akce v rozehrané soutěži, když je přestávka  celý měsíc v červenci. Je to sice jenom 1.A třída , ale musím mít nějakou zodpovědnost vůči svým spoluhráčům. Zbytek kádru pak vypadáme jako výjezdová rekreakční jedenáctka.
Potom se namůžeme divit výsledku 6:0, který byl ještě milosrdný a nám neblahý dojem, že při této situaci a přístupu není poslední. Trénoval  a hrál jsem mnoho let od první ligy až po 1.A, hrál jsem 12 let v Rakousku, ale takový přístup jsem nikde nezažil. Opravdu je to k velkému zamyšlení a musíme začít všichni víc na sobě pracovat.