Pohár: Slavkov - Bzenec 3:4

05.09.2013 07:37

Sestava: Kuchynka J. - Matyáš, Drobný, Lysák, Michálek - Půček, Houšť, Horáček, Kučera (Líznar) - Matocha, Šafránek

Branky: Půček, Matocha, Šafránek

Kdo přijde, hraje. To byla naše sestava. Ovšem překvapivě se utkání až na výsledek docela povedlo. Diváci se bavili a hráči si zápas docela užili. Ve srovnání s upracovanými souboji v minulých týdnech především záloha musela potěšit. Hra po zemi se střídala s kolmými pasy a šancí bylo na tři zápasy.
Utkání začalo převahou hostí, ale po vynikajícím centru Michala Horáčka dal první branku zápasu Ondra Půček. Pak jsme se spíše bránili. Přesto se povedly protiútoky, ale bohužel bez gólového efektu. Na druhé straně padlo vyrovnání po penaltě za faul Tondy Matyáše. Naše hra se zlepšila a šance měli Půček, Matocha a Houšť. Po úniku Dana, který s obtížemi zneškodnil brankař hostí, odkopnutý balón znamenal protiútok a střelu zpoza vápna do šibenice. Na přestávku byl tedy stav 1:2.
Poločas druhý jsme hráli spíše my a protiútoky podnikal Bzenec. Zase byly šance a nebezpečné střely a to i na obou stranách. Z našich Horáček, Houšť, Matocha, Půček stříleli celkem nadějně a hlavně Šafránek měl na noze tutovku. Bohužel dvě zbytečné chyby v obraně nedokázal napravit ani jinak dobře chytající Kuchynka. Stav 1:4 vypadal hrozivě, ale chytře rozehraný trestňák Pepínem Houštěm na Dana Matochu vyústil v únik a branku na 2:4. Když pak hlavou po centru Petra Líznara snížil Martin Šafránek, začal kolotoč před brankou Bzence. Jeden z mnoha hraničních zákroků na Dana nakonec byl odpískán a kopali jsme penaltu. Na tu šel předem určený exekutor Kuba Drobný, ale bohužel trefil jen břevno.