Slavkov - Bořetice 0:4

12.10.2013 20:21

Sestava: Dolíhal - Michálek, Krejčí, Lysák, Líznar - Půček, Horáček, Holásek, Havránek - Houšť, Matocha (Ondruška)

Výsledek byl zasloužený. Rád bych napsal aspoň něco pozitivního, ale není co. Soupeř byl lepší. My jsme nehráli fotbal, ale něco na způsob odkopávané. Když se k tomu přidají hrubé chyby v obraně a fotbalově myšlenková impotence, není se čemu divit. Ani nevím, jestli je lepší na to zapomenout nebo si to jako výstrahu pamatovat. Prostě - Takhle by to nešlo.
Možná ten zápas byl i vysvětlení pro ty, kteří nechápali výsledek v Lanžhotě - podoba není náhodná.

Hodnocení trenéra Pitáka: Hodnocení tohoto zápasu je znovu o stejných věcech jako poslední naše zápasy. Nastupujeme skoro ve stejné sestavě, děláme stejné chyby a tak nemůžeme čekat nějaké zlepšení nebo aspoň posun k lepšímu.
Začatek zápasu byl ve znamení opatrnosti na obou stranách. Měli jsme nějaké náznaky šancí, ale Líznar nebo Matocha vše řešili špatně. Potom jsme dostali gól po serii chyb a zbytek poločasu byl jenom o naší beznaději něco vymyslet. V poločase jsme se domluvili na větší aktivitě záložní řady, zpřesnění rozehrávky od obranné čtveřice a lepší řešení koncovky od útočníků. Tyto věci vzali za své ponaší chybě v rozehrávce, kterou soupeř potrastal gólem na 0:2. Zbytek zápasu jsme již nedokázali nic vymyslet a zaslouženě prohráli 0:4.
Toto je k zápasu samotnému, ale naše hra a výkony mají hlubší souvislosti. Čtu v diskuzi názory různých lidí a není mi z nich dobře. Fotbal ve Slavkově se zmítá v této situaci a je to jen důsledek posledních let. Jedna generace kvalitních hráčů skončila, druhá,nastupující z dorostu, nemá zatím stejnou kvalitu. Přechod by nebyl tak bolestivý, kdyby nechyběla střední generace vlastních hráčů. Můžeme se ptát, proč to jde v sousedních Bučovicích, ale odpověď je jednoduchá. Záčíná to účastí na trénincích, ochota mladších hráčů se postupně zapojovat do zápasů, zodpovědnost hráčů vůči kolektivu a samozřejmě sportovní štěstí.V  konfrontačním zápase v Bučovicích jsme nebyli horším týmem, ale např. nemohli jsme na vývoj zápasu reagovat střídaním pro malý počet hráčů.
Velkým problémem je fotbalová dovednost hráčů přicházejících z dorostu. Mají nedostatky ve fotbalové technice, nechápou taktiku hry a někteří nemájí zaklady odpovědnosti, jak se připravit na zápas.
Pokud toto vše nefunguje a nejsou finanční prostředky pro nákup hotových hráčů, nastane situace jako nyní u A mužstva. Jsem jako trenér A týmu připraven vzít na sebe zodpovědnost a odstoupit, pokud to pomůže vzniklou situaci vyřešit.