Slavkov - Břeclav B 3:0

18.08.2013 08:09

Sestava: Dolíhal - Lysák, Opletal (Kučera), Krejčí, Michálek - Havránek, Drobný, Ondruška (Barák), Líznar - Půček, Matocha

Branky: Matocha 2, Líznar

Do Slavkova přijel velmi mladý tým. Nutno říct, že se kluci z Břeclavi zdáli o něco fotbalovější. Hlavně při práci s míčem. Naši zase měli přednost v bojovnosti, nasazení a fyzické kondici.
V sestavě chyběli zranění Holý, Holásek, Novák a na dovolené odpočívající Horáček. Pomoct přijel Michal Barák - díky za to. Karel Opletal se stáhl do obrany, kde svou zkušeností a přehledem měl sbírat míče a rozehrávat. To se dařilo jen částečně, protože záložníci se moc nenabízeli a útok prakticky neudržel míč. Celou první půli tak byl výkon spíše nehezký a zmatený.
Druhý poločas byl lepší. Karel si vyměnil místo s Kubou Drobným a sem tam už byly k vidění nějaké akce po zemi. Bohužel si ale Karel znovu obnovil zranění a mladý Zdeněk Ondruška si natáhl sval. Po střídání obou hráčů (stav byl v té době 1:0) jsme už na tom byli fyzicky lépe než soupeř a v závěru jsme dvěma brankami hosty "dorazili".
Brankové situace:
71. minuta 1:0 Petr Líznar nahrává na střed hřiště Danu Matochovi. Ten místo průniku všechny překvapil krásnou střelou po zemi k tyči. Byl to zlomový moment. Soupeř ve snaze vyrovnat otevírá hru a najednou je vepředu spousta místa.
80. minuta 2:0 Ondra Půček posílá míč do strany odkud perfektní přhrávkou napříč hřištěm nachází Marek Havránek Petra Líznara. Ten po zpracování s přehledem zvyšuje na 2:0.
90. minuta 3:0 Dominik Michálek výborně po zemi posílá míč na volného Dana a ten svou druhou brankou uzavírá gólový účet.

Hodnocení trenéra Pitáka: Zápas se nám podařilo zvládnout i bez tří absencí (Houšť, Holý, Horáček), což je pro naše mladé mužstvo povzbuzením do dalších zápasů. Vítězství bylo zasloužené, ale první poločas jsme hráli bez nápadu a pohybu. Druhý poločas se nám podařilo dát branku a soupeř musel otevřít hru. To jsme potrestali brejkovými akcemi s gólovým efektem. Herní projev našeho mladého mužstva ale byl dnes o bojovnosti bez herní kvality. Body se však se počítají.