Slavkov - Dražovice 3:0

15.09.2013 08:40

Branky: Opletal, Horáček, Houšť

Sestava: Dolíhal - Novák (Kučera), Drobný, Lysák, Líznar - Půček (Ondruška), Houšť, Horáček, Havránek - Matocha, Opletal (Svoboda)

Malé derby proti Dražovicím začalo výborně. V sedmé minutě vypíchl Petr Houšť soupeři míč, přihrál dopředu, kde po "futsalové" kombinaci s Danem Matochou zakončil do prázdné Karel Opletal. Dalších asi deset minut jsme hráli obstojný fotbal. Potom ale jakoby střed zálohy přestal kombinovat. Balóny létaly vzduchem a místo klidné kombinace jsme soupeře dostávali "na koně". Naštěstí to obrana s dobře chytajícím Dolíhalem vždy vyřešila.
Do druhé půle se šlo s tím, že bude nutné "zahustit prostor" mezi útokem a obranou a hráči uprostřed začnou kombinovat po zemi. Úroveň se trošku zvedla a například Pepíno Houšt, kterému se do té doby v rozehrávce moc nedařilo, odehrál excelentních 35 minut. Navíc byl u rozhodujících momentů utkání. Po jeho zpětné přihrávce vsítil střelou do šibenice branku Michal Horáček a po krásném sólu skoro z poloviny hřiště dal jednu branku sám.
Celkově se nedá říct, že by měla zavládnout spokojenost. Výkon nebyl bezchybný. Ale zase musím pochválit bojovnost, snahu a kolektivní výkon.
Hodnocení trenéra Pitáka:
Zápas jako takový moc herní kvality z naší strany nepobral. Chtěli jsme hrát z dobrého obranného bloku na brejkové situace. Dostali jsme se rychle do vedení a to mělo být důležité pro styl naší hry. Bohužel jsme nedokázali ve středu pole kombinovat, naše obranná čtveřice nedokázala zkracovat hřiště a neustále jsme couvali před naši branku. Dělali jsme soupeři velké hřiště, ten získával odražené míče a tak jsme se dostávali vlastní vinou pod tlak. Druhou půli se nám již tyto chyby podařilo očástečně odstranit. Byly tam náznaky kombinací ve středu pole, ale množství nepřesností přihrávek nám dělalo znovu problémy. Vše zachránilo dobré řešení koncovky v podání Houště a Horáčka. Jejich spolupráce a zakončení dala zápasu jasnou podobu výsledku. Co dodat? Nutno ocenit bojovnost a nasazení, ale to by měla být u každého fotbalisty samozřejmnost. Bohužel naše mezihra a individuální schopnosti s míčem nejsou dobré. Hráči by se neměli řídit pohledem na tabulku, protože to by byl začátek našeho konce. Musíme se hodně zlepšovat a bojovat o klidný průběh této těžké sezóny.