Slavkov - Milotice 1:1

28.09.2013 22:43

Branka: Opletal

Sestava: Dolíhal - Novák(Kučera), Krejčí (Ondruška), Lysák, Líznar - Půček, Houšť, Drobný, Havránek - Matocha, Opletal

To zas byl zápas. Skoro celou dobu je soupeř pod tlakem, ale nedaří se vstřelit branku. Jen Dan měl tak čtyři šance. Jeden gól byl na body málo. Rozhodčí se taky rozhodl netrestat některé velmi ostré zákroky zezadu od hostujících hráčů kartami, ale to by tak nevadilo, kdyby pískl dva jasné pokutové kopy. V každém poločase jedno evidentní podražení ve vápně. Ale asi se to kamarádům nepíská. Přestože sudí dost ovlivnil zápas, neměli bychom se vymlouvat, protože branek by se mělo podařit vstřelit víc i bez penalt.
Takže jedinou úspěšnou střelou byl doražený míč po úniku Karla Opletala ve 13. minutě. Hosté srovnali po vymyšleném trestném kopu a špatně obsazeném hráči, který odhlavičkovaný míč vrátil krásnou střelou do horního růžku branky. Ve druhé půli další šance domácích, ale také nebezpečné úniky hostí. Nakonec remíza. Škoda - je to málo.

Hodnocení trenéra Pitáka: Zápas znovu ukázal, jaké máme slabiny a co nás stojí větší bodový zisk. Velmi slabé mužstvo Milotic získalo cenný bod za jednu naši chybu při nákopu do šestnáctky a propadeném míči. Na druhé straně neproměníme i ty nejvyloženější šance, takže znovu ztratíme zbytečně body. Samotná naše hra měla plno nepřesností ve finální fázi, a tak nemohu být znovu spokojen. Je to stále stejná otázka fotbalové dovednosti jednotlivců. Pokud nemáme kvalitu, nemůžeme řešit herní situace kvalitně s gólovým efektem.
Znovu opakuji: Letos je našim cílem záchrana v soutěži a musíme tomu podřídit vše.