Slavkov - Rajhrad 3:1

04.08.2013 13:28

Branky: Líznar 2, Michálek

Sestava: Dolíhal - Novák, Holý (Kopunec), Krejčí, Michálek - Marek, Drobný, Houšť, Líznar - Opletal, Ondruška (Půček).

Na nedělní dopoledne bylo přeloženo první kolo krajského poháru. Tým se sešel v jedenácti lidech a na lavičku tak usedli kromě brankaře Marka Kuchynky navrátilci z dovolené Jirka Kopunec a Ondra Půček.
Soupeř z vyšší soutěže začal zápas dobře. Jeden z prvních útoků skončil přímákem z velmi nebezpečné vzdálenosti. Problémy byly trošku na krajích obrany při přebírání hráčů, ale v druhé půli to už bylo lepší. Oba mladí krajní obránci se taky prezentovali docela tvrdou hrou a obdrželi po žluté kartě. Naši se snažili hru uklidnit a postupně se to podařilo.
V 11. minutě po Markově úniku po křídle zavěsil Petr Líznar. Vedli jsme 1:0 a soupeř ještě přidal. Obrana odolávala s obtížemi a co prošlo, pochytal Michal Dolíhal. O deset minut později se hosté přece jen prosadili a po náběhu z křídla srovnali na 1:1. Tak skončil poločas.
Druhou půli začali naší skvěle. Pepíno Houšť se posunul do útoku a hned skvěle sklepl dlouho přihrávku před Petra Líznara, který krásně přehodil gólmana (47. minuta) - 2:1. Měli jsme i další šance. Tutovku neproměnil "hlavní rozehrávač" Karel Opletal. Hosté jakoby postupně "odcházeli" se stoupající teplotou i délkou hrací doby. Dominik Michálek v první půlce sice trošku podepsaný pod brankou v naší síti, naběhl z druhé vlny, unikl po křídle a perfektně s přehledem uzavřel skóre na 3:1.
Výsledkem generálky je tedy postup do dalšího kola a příslibem byl i výkon týmu před zahájením soutěžního ročníku.