Slavkov - Šaratice 3:3

11.08.2013 10:03

Branky: Líznar, Opletal, Drobný

Sestava: Dolíhal - Novák (Půček), Drobný, Krejčí, Michálek - Lysák, Opletal, Horáček, Líznar - Houšť, Matocha (Ondruška)

První zápas sezóny. Derby. Dalo se čekat, že to bude nervózní zápas. A taky byl. Myslím, že jsme byli trošku lepší, ale moc nechybělo a hosté si odvezli všechny body. Nám se bohužel nedařilo hrát po zemi a zklidnit trošku zápas kvalitní mezihrou. Moc se spěchalo. Jinak výborný a pod našimi gólovými akcemi podepsaný Karel Opletal to trošku moc proháněl dlouhými (nutno říct, že celkem kvalitními) pasy za obranu. A tak se z toho možná vyvinula spíš běžecká soutěž než kvalitní fotbal. Útočníci v našich řadách ovšem nedokázali proměnit žádnou z šancí. To na druhé straně si při pár útocích dva hráči hostů vedli mnohem lépe.
V dresu Šaratic také nastoupil Jirka Kopunec, který minulý týden ještě trénoval ve Slavkově. Zrovna s ním měl zbytečný konflikt Pepíno Houšť, který po druhé žluté musel předčasně do sprch. V brance hostí nastoupil Richard Rettegy, který vloni odváděl vynikající práci pro náš klub. Nutno říct, že si u nás docela zachytal. A snad náznak zranění nebude vážný a bude v pořádku. Stejně tak Martin Galia, kterého sice neúmyslně, ale dost ostře a nepříjemně přišlápl Dan Matocha.

Nejdůležitější okamžiky:
2. minuta - výborná kombinace po zemi na trase Opletal, Horáček, Matocha, Líznar a vedeme 1:0.
13. minuta - centr z levé strany, hlavička nedůsledně bráněného útočníka a je to 1:1
21. minuta - zbytečný faul na straně vápna, výborný přímý kop a hosté vedou 1:2
Do konce poločasu ještě několik šancí našich (Matocha, Půček, Lysák).
61. minuta - propadnutý míč a nedostoupení obrany, únik a klidné zakončení znamená stav 1:3
Naši se nevzdávají a bojují. Další šance, břevno, ale hra je neuspořádaná a nedaří se.
82. minuta - faul a z přímého kopu střelou k tyči nádherně snižuje Karel Opletal. 2:3
Všechno cpeme před branku.
90. minuta - Karel si přikryje míč a "nechá" se faulovat. Následuje trestný kop, který Karel posílá "do ohně". Tam i s trochou štěstí trefuje míč Kuba Drobný a srovnává na konečných 3:3.
Nervózní utkání je u konce, body jsme si rozdělili, ale mužstvo i jeho příznivci jistě čekají zlepšení výkonu a příznivější výsledek.

Hodnocení trenéra Pitáka:

Zápas musím hodnotit až s odtupem času. Jednak byl plný emocí a také  nemůžu pochopit naši hru. Celou přípravu a všechny zápasy v ní jsme kladli důraz na postupné zakládání útoku s kombinací ve středové řadě. Takto jsme i poskládali sestavu a hráči Horáček, Opletal, Houšť tomu měli dát herní kvalitu. V  tomto zápase se nám z toho nic nedařilo plnit.
Podařil se nám vstup do zápasu s kombinační akcí, jaké jsme měli hrát celý zápas. Paradoxně nám tato branka ublížila, protože hráči si začali hrát každý svůj styl hry a vznikl z toho jeden velký chaos a paskvil. Přizpůsobili jsme se hře velmi slabému soupeři a k tomu vyráběli hrubé individuální chyby. Jediným kladem zápasu je bojovnost a vyrovnání v závěru zápasu, když hosté odpadli po fyzické stránce.
Je pro mě velkou otázkou jakou cestou jít dále. Buď na tento herní styl nemáme hráče s potřebným myšlením a herní kvalitou, nebo nemáme tu herní disciplínu na plnění těchto věcí.
Ještě bych se rád zamyslel nad jednou věci. Mužstvo bylo doplněno hráči z dorostu a byla jim dána velká šance a důvěra v přípravných zápasech. Bude se na nich stavět i v budoucnu. Ne všichni mají ten správný přístup k fotbalu a plnění svých  povinností. Takovou šanci a možnost do vstupu mužského fotbalu na nějaké úrovni nedostanou všude.
Berme tento zápas jako jedno velké ponaučení, protože jenom díky slabému soupeři zápas neskončil blamáží.