Velké Pavlovice - Slavkov 3:1

05.10.2013 22:32

Branka: Houšť

Sestava: Dolíhal - Michálek (Novák), Drobný, Lysák, Líznar - Kučera, Houšť, Horáček (Holásek), Havránek - Půček, Ondruška

Zápas měl dva rozdílné poločasy. V tom prvním jsme měli více ze hry. Kombinovalo se po zemi a dostávali jsme se do šancí. Ale také jsme některé balóny zbytečně zakopávali. Do jedné šance se po úniku Půčka dostal Ondruška, ale místo střely volil zpětnou přihrávku. Zpoza šestnástky střílel po uvolnění od Ondrušky přízemní ranou Michálek, ale bez efektu. V 26. minutě vybojoval Půček míč, dostal se za obranu a zpětnou přihrávkou našel Houště, který s přehledem zavěsil. Do šaten jsme šli s jednobrankovým vedením a pocitem, že jsme lepší.

Druhá půle už tak dobrá nebyla. Vinu na tom nese špatné soustředění po přestávce, individuální chyby, zlepšená hra domácích na dva vysoké útočníky, silný vítr a výkon rozhodčích. 47. minuta chyba stopera a odražený míč končí v naší síti (stejný gól ve třetím zápase za sebou). Následující minuty byly z našeho pohledu spíš zmatek. Na dva jedna zvýšili domácí poté, co se krajnímu obránci nepodařilo odhlavičkovat lehký míč a nedůsledně obsazený hráč dorážel skoro do prázdné. A na tři jedna dal hráč ležící na zemi. Vstal, jen tak kopl do míče a ten se od břevna odrazil do zad našeho brankaře a pak do sítě. Ještě jsme se sice pokusili o korigování výsledku, ale rukama držený Líznar na přihrávku nedosáhl a Ondruška v jasné šanci dal těsně vedle. Takže asi zasloužená prohra. Těch chyb bylo moc.

Zastavím se u rozhodčích. Je to až podivné, ale není to první zápas, kdy máme pocit, že něco je divně. Proto pro rozhodčí následující zpráva: Nezlobte se, ale finančního ocenění vašeho výkonu se ze strany Slavkova nedočkáte. Pokud vám není hanba ovlivňovat zápas naprosto nepochopitelnými verdikty, nedá se nic dělat. My na to peníze nemáme. Jen ale nevím, jestli je to pro mladý tým dobrá škola. Možná ano. Aspoň vidí, jak to chodí...
Pro ty pomalejší: Není to výmluva na výsledek. Ten opravdu zavinily naše chyby.

Hodnocení trenéra Pitáka: Musím znovu konstatovat, že jsme si zápas opět prohráli sami. Přestože jsme hráli v omlazené sestavě, dalo se z tohoto zápasu vytěžit víc než prohra 3:1.
Začali jsme aktivně, domácí jsme dobře napadali a po získání míčů chodili po stranách do dobrých kombinací. Zaslouženě jsme šli i do vedení a měli další šance. Druhý poločas byl opakem prvního. Domácí nasadili druhého vysokého útočníka, změnili styl hry na dlouhé nákopy a velmi důraznou hru. S tím jsme se nedokázali vyrovnat a po dvou hrubých chybách domácí za 5 minut otočili zápas.
Tímto naše aktivita skončila a zápas jsme dohrávali v útlumu. Znovu musím zdůraznit co rozhoduje naše zápasy. Takové chyby, co vyrábíme, každý soupeř hravě trestá.