Dubňany - Slavkov 1:1

03.11.2013 18:01

Branka: Holásek.

Sestava: Dolíhal - Michálek, Drobný, Lysák, Líznar - Půček (Kuda), Holásek, Horáček, Havránek - Houšť, Ondruška (Kučera).

Do Dubňan jsme nejeli s příliš velkým očekáváním. Nakonec jsme však z bodu zklamaní. Vyrovnávací branku jsme totiž dostali v poslední minutě zápasu.
V úvodu pršelo a trávník byl značně nasáklý a hluboký. Celá první půle nebyla z naší strany špatná. Domácí jsou sice v tabulce těsně druzí, ale na hřišti to moc poznat nebylo. Jedinou branku poločasu vstřelil Ondra Holásek z penalty. Ta byla nařízena za faul na Pepína Houště, kterého do úniku vyslal Zdeněk Ondruška.
Ve druhé půli jsme čekali nápor domácích, ale ten jsme v klidu eliminovali a dokonce několikrát jsme i ohrozili jejich branku úniky Petra Houště a nebezpečnou střelou Michala Horáčka, která lízla tyč domácí branky. Ovšem nápor se na konci zápasu vystupňoval a v poslední minutě se podařilo dotlačit míč do naší sítě. Remíza asi je spravedlivá. Ovšem nebýt excelentního výkonu Michala Dolíhala v brance, dopadlo by to ještě hůř. Trošku ale zamrzí, že chybělo opravdu málo ke třem bodům.

Hodnocení trenéra Pitáka:
Zápas znovu rozhodla herní kvalita mužstev. Na naší straně byla příkladná bojovnost a vynikající brankář Dolíhal. Na straně domácích zase fotbalovost. Přesto si myslím, že zápas rozhodly situace, kdy jsme v druhé půli za stavu 0:1 měli vynikající brejkové situace do otevřené obrany domácích, ale řešili jsme je bohužel vždy sobecky a to nás stálo cenné dva body. To, že jsme dostali gól až v 90. minutě, bylo jen vyústěním velkého tlaku domácích. Od 87.min jsme se nedostali z naší poloviny a série 4 rohů za sebou nám nedovolila ani taktické střídání. Škoda, protože výhra by nám pomohla jak tabulce, tak po psychické stránce.
Závěrem mám jednu poznámku. Na minulém zápase jsem nebyl z důvodu kolize zápasu s mým dorostem, ale měl jsem informace z více stran. Jedním z důvodu vysoké porážky a dění na hřišti bylo, že si někteří hráči neplnili svoje úkoly nebo si hráli na trenéry. Hráči si musí uvědomit jakou roli mají v mužstvu a začít sami u sebe.

Vedoucí doplňuje: Nechápu, že někdo z týmu nedá ani vědět, že nepojede. Trenér chystá sestavu, rozestavení a někdy ani neví, kdo nepřijde. To se jako někdo urazí, když se mu něco vytkne? Dvakrát nejsem v základu a už se neukážu? Slečinky? Nebo bylo ve Slavkově zvykem chodit přemlouvat hráče, aby si zahráli?