FC Soběšice - SK Slavkov u Brna 2:2 (2:1)

18.04.2016 07:29

Sobota 16.4.2016 16:00, fotbalové hřiště FC Soběšice

Sestava SK Slavkov: Rettegy - Krejčí, Hráček, Barák, Repka - Láznický, Michálek, Houšť (79. Kopáček), Půček (75. Divácký) - Strnad, Matocha (79. Kopunec)

Góly SK Slavkov: Michálek, Houšť

Góly FC Soběšice: Plocek, Kočař

V úvodu jsme se soupeřem jen lehce "oťukávali" a v prvních minutách zápasu toho k vidění moc nebylo. Až v 9. minutě si dokázali Soběšice vypracovat vyloženou šanci, naštěstí domácí útočník Tomáš Kočař hlavičkoval jen do našeho brankáře Richarda Rettegyho. Následně si domácí vytvořili mírnou převahu a hrálo se spíše na naší polovině hřiště. Žádné vážnější ohrožení naší branky však nepřišlo a tak jsme se dostali k šanci i my. V 18. minutě pronikal k bráně Soběšic Dan Matocha, byl faulován těsně před pokutovým uzemím a tak jsme měli možnost zahrávat trestný kop z dobré pozice. K míči se postavil náš nejzkušenější hráč Zdeněk Hráček, jeho velmi povedená střela však bohužel proletěla jen těsně nad břevnem domácí brány. Hosté na nic nečekali a rychlou rozehrávkou do naší otevřené obrany podnikli rychlý protiútok, jejich střelu naši obránci dokázali zvrátit na roh. Z následného rohového kopu v 20. minutě však už padl první gól. Nejprve se míč odrazil od tyče Rettegyho brány, ale následné dorážce už nikdo z našich nedokázal zabránit a tak Jan Plocek poslal Soběšice do vedení, 1:0. Domácí nepolevovali z aktivitě a více-méně nás nepouštěli do hry. To vyústilo v 27. minutě ve zvýšení jejich vedení. Na centrovaný míč do pokutového území si dokázal perfektně naběhnout Tomáš Kočař a hlavou nedal našemu brankáři šanci, 2:0. I po druhém gólu stále měli více ze hry domácí a stále si vytvářeli vyložené šance. V 38. minutě střílel Soběšický Vladislav Mrázek těsně nad a ve 43. minutě Martin Kalásek těsně vedle. Většinu prvního poločasu se soupeř snažil o nátlakovou hru, zatímco my jsme se pokoušeli o rychlý přechod do protiútoku. Moc se nám to nedařilo. Až v 44. minutě se k míči dostal Dan Matocha, zaběhl si do pokutového území kde byl faulován, rozhodčí sice nepíská, ale míč nedokázali domácí obránci sklidit do bezpečí a tak se k odraženému míči dostává nikým neatakovaný Dominik Michálek a snižuje skóre utkání na 2:1.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s vědomím, že naše hra se musí výrazně zlepšit, jinak nemáme soupeře čím překvapit. Domácí hráče náš rychlý nástup zaskočil a tak jsme měli hned v prvních minutách druhé půle slibné šance. Ve 47. minutě si Daniel Matocha narazil míč s Dominikem Michálkem, dostal se sám před brankáře, ale míč mu v poslední chvíli uskočil z kopačky. Následně jsme si vytvořili několik šancí, ale naše střely končili u brankáře domácích Michala Zouhara, nebo odražené Soběšickými obránci v zámezí. Zahrávali jsme tudíž několik rohových kopů po sobě, bohužel i tuto výhodu jsme nedokázali zužitkovat v gól. V 56. minutě se i domácí, poprvní v druhé půli, dostávají do šance. Po faulu před naší šestnáctkou zahrávali Soběšičtí trestný kop, který Richard Retegy bravurním zákrokem vytáhl na roh. I toto nebezpečí jsme zažehnali a mohli jsme tak pokračovat ve steči na Soběšickou bránu. V 64. jsme konečně dokázali vyrovnat. Dlouhý míč si zpracoval Petr Houšť, prosmýkl se mezi obránci, obhodil si domácího brankáře a prázdnou bráhu už nešlo minout, 2:2. V 70. minutě přišla druhá a poslední vážnější šance domácích Soběšic, střela Tomáše Kočaře naštěstí pro nás mířila nad. Dál jsme pokračovali v aktivitě. V 81. minutě Olda Strnad vybojoval na středu hřistě míč, přesnou přihrávkou vysunul Michala Láznického, jeho dalekonosná střela ale mířila těsně nad bránu Soběšic. V 82. minutě Jirka Kopunec přihrál měkkým obloučkem na Dominika Michálka, ale jeho střela z úhlu mířila opět těsně vedle domácí brány. V 86. minutě se mohl stát rozhodujícím žolíkem střídající Jirka Kopunec. Nikým neatakovaný sám postupoval přes polovinu soupeře, ale zakřižoval ho domácí stoper a v poslední moment mu vypíchl míč. Poté se do 90. minuty už nic dramatického nestalo a tak hlavní rozhodčí ukončil zápas se smírným výsledkem 2:2.