FK Rájec-Jestřebí - SK Slavkov u Brna 2:3

28.08.2016 21:42

Sestava SK Slavkov: Michálek - Láznický, Jenáček, Hráček, Divácký - Půček, Houšť, Otoupalík, Marek, Marcone - Matocha

Góly SK Slavkov: 2x Matocha, 1x Půček

V neděli odpoledne jsme jeli do Rájce-Jestřebí s respektem a také trochu s obavami co nás čeká. Sice jsme v úvodních dvou kolech uhráli cennou výhru v Černé Hore a remízu doma s Vilémovicemi, ale Soupeř z Rájce měl být opravdovou prověrkou našich kvalit. Vítězství Rájce-Jestřebí 7:1 nad jedním ze suverénů minulé sezóny Pačlavicemi-Dětkovicemi dával tušit, že nás v Rájci čeká opravdu horká půda. Navíc jsme neměli k dispozici našeho gólmana Jirku Blahu a tak se do brány musel opět postavit Dominik Michálek. Trenér připravil defenzivnější sestavu a tak hrotoví hráči David Ryšánek i Lukáš Vala zůstali sedět na lavičce a v útoku zůstal osamocený Dan Matocha. Střed pole byl zahuštěný pěti záložníky a krajní obránce Láznického s Diváckým dirigovala zkušená dvojice stoperů Hráček - Jenáček.

Naštěstí se jsme hned v úvodních minutách dokázali našeho soupeře zaskočit. Hned v 2. minutě se do šance dostával Dan Matocha, byl ale zastaven nedovoleně a dostali jsme možnost zahrávat přímý volný kop. K míči se postavil Petr Houšť, mířil však jen na brankáře domácích. Jeho pumelici však domácí gólman Lukáš Piňos neudržel v rukavicích, k vyraženému míči se pohotově dostal Ondra Půček, obhodil si brankáře i obránce a střelou k pravé  tyči otevřel skóre zápasu, 0:1. V následujících minutách, už ale Ráječtí dokazovali své kvality. V 9. minutě se protáhl mezi našimi obránci domácí Adam Zavoral, přihrál na kapitána domácích Ondřeje Čepu a ten sám před brankářem mířil z úhlu těsně nad naši bránu. V 13. minutě už jsme ale tolik štěstí neměli. Po zahrání volného přímého kopu z levé strany se k míči dostal Libor Macháček a přesnou střelou k tyči vyrovnal na 1:1. Po vyrovnání jsme se stále snažili o defenzivnější pojetí hry i tak jsme si dokázali vytvořit šance směrem dopředu. V 18. minutě se po dlouhém nákopu míč dostal do pokutového území Rájce, kde se o něj s obránci poprali Nicol Marcone a Dan Matocha, druhý jmenovaný z úhlu bohužel trefil jen obránce domácích. Míč se odrazil k Radkovi Otoupalíkovi, ale i ten tvrdou střelou trefil jen domácího obránce. Z protiútoku na druhé straně zase zahrozili Ráječtí. Po rychlé akci vybojovali rohový kop, po jehož zahrátí hlavičkoval domácí Libor Macháček pod břevno naší brány, pozorný Dominik Michálek však dokázal jeho hlavičku vytáhnout na další roh. I z dalšího rohového kopu nás Raječtí ohrozili, střela Jana Nečase však mířila přímo na našeho gólmana. V 25. minutě jsme zahrávali rohový kop i my, kdy po střele Rakda Otoupalíka dokázal domácí gólman vyrazit míč jen tesně vedle domácí brány. Po rohu míč nedokázali domácí obránci dostat do bezpečné vzálenosti od brány a tak odražený míč střílí na bránu Petr Jenáček, i tento střelecký pokus domácí brankář dokázal zlikvitdovat. To od nás bylo ale na dlouhé minuty všechno, co se týkalo útočného snažení. Soupeř nás zavřel na naší polovině a dostal pod tlak. V 28. minutě jsme navíc inkasovali podruhé. Michal Láznický na hranici šestnáctky ztratil v souboji míč, nezbylo mu nic jiného než si pomoci nedovoleným zákrokem a hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop. K jeho exekuci se postavil domácí kapitán Ondřej Čepa a chladnokrevně jej proměnil, 2:1. Tlak domácích pokračoval. v 32. minutě se po rohu k zakončení hlavou dostal Marek Opatřil a jeho hlavička mířila jen těsně nad. V 36. vyslal Rájecký Libor Macháček tvrdou střelu, kterou Dominik Michálek dokázal vyrazit na roh. Z následného rohového kopu hlavičkoval Roman Morký těsněv vedle. Až ve 41. minutě jsme se dokázali vymanit z tlaku Rájce. Rychle pronikající Dan Matocha byl zastaven domácími obránci, míč se ale odrazil k Ondrovi Půčkovi a ten vyslal pohotovou střelu těsně nad Rájeckou branku. Z následné akce ve 43. minutě jsme si opět vytvořili vyloženou šanci. Petr Houšť byl ale nevybíravým zákrokem zastaven v pokutovém území a tak hlavní arbitr utkání Ondřej Rosa nařídil penaltu i proti domácímu Rájci. Kdo jiný by ji mohl zahrávat než Daniel Matocha, který ji nechytatelnou střelou k tyči také proměnil, 2:2. Po divokém prvním poločase jsme tedy odcházeli do kabin za vyrovnaného stavu.

Hned v úvodu druhé půle na nás domácí opět nastoupili. Jejich útočnou aktivitu jsme ale dokázali kontrovat rychlými protiútoky. Ve 49. minutě se sérií přihrávek po ose Divácký - Půček - Houšť dostal k centru právě Petr Houšť, jehož přihrávku na Dana Matochu domácí obránce srazil rukou na roh. Hlavní rozhodčí vše viděl a tak nařídil další penaltu proti Rájci. Míč si na značku pokutového kopu postavil opět Daniel Matocha a i tentorkát se nemýlil, 2:3. Třetí inkasovaná branka domácím na klidu nepřidala a s přibývajícím časem na nich žačala být znát nervozita. V útočné fázi byli zbrklejší, naopak naše obranná hra byla v druhé půlce o poznání lepší než v prvním poločase a tak většina střel končila mimo naši bránu. Za zmínku stojí snad jen trestný kop ze 73. minuty, který ale bez problémů likvidoval náš gólman Dominik Michálek. Posledních 15. minut jsme zvládli po taktické stránce na výbornou. Velmi pozorně jsme bránili a hru jsme dokázali rozkouskovat třemi střídáními, kdy se do hry zapojili Lukáš Vala, David Ryšánek a Jirka Kopunec. V závěru utkání ještě navíc dostal za slovní napadení hlavního rozhodčího domácí kapitán Ondřej Čepa čevenou kartu. O svého kapitána oslabený Rájec se v posledních minutách už k ničemu nedostal a tak jsme po konečném hvizdu mohli slavit vítězství 3:2.