Rakvice - Slavkov 2:2

20.10.2013 10:18

Branky: Holásek, Opletal.

Sestava: Dolíhal - Krejčí (Michálek), Drobný, Holásek, Lysák - Půček, Houšť, Horáček, Líznar - Opletal (Kuda), Ondruška.

Po velmi špatném domácím zápase jsme vyjeli k důležitému střetnutí do Rakvic. Na pěkném stadionku jsme se střetli se sousedním týmem v tabulce. Do sestavy se vrátil po zranění Karel Opletal a bylo to vidět především ve schopnosti podržet míč. Ondra Holásek už také šel do hry od začátku zápasu a na místo stopera. Tentokrát nebyli k dispozici Matocha, Havránek, Kučera, Svoboda, Novák a Holý.
Utkání začalo dobře. Dokonce jsme měli několik šancí (Líznar, Horáček), ale bohužel bez efektu. Domácí asi po 15 minutách začali hrát kombinačně a protože kluci pozdě přistupovali k protihráčům, začali se prosazovat až do vápna. Chvílemi jsme se ubránili jen se štěstím. Asi byla naše hra příliš tvrdá, protože se neustále kopaly přímé kopy na naši branku z nebezpečných vzdáleností. Aby to nevypadalo, že si stěžujeme na rozhodčí, musíme uznat, že po faulu na Karla jsme na půlce měli taky jeden přímý kop. Zbytek poločasu byl celkem vyrovnaný i když domácí předvedli nebezpečnější akce.
Druhá půle byla ve znamení výborného výkonu domácího Ráztočného, který si s naší obranou dělal, co chtěl. My jsme měli taky pár vydařených akcí, ale jinak to byl spíše boj. První branku jsme dostali z penalty, když Honza Lysák zatáhl před vápnem domácího útočníka za ruku. Penalta být neměla, ale Honza si koledoval o vyloučení. Z penalty tedy 1:0. Pak jsme zabrali. Nebezpečně hlavičkoval po centru Pepína Houště Karel Opletal. Branku ale hlavou vsítil až o chvíli později Ondra Holásek - 1:1. A zase bylo vše v zaběhnutých kolejích. Opět zbytečně ztracený míč, chyba v obraně,  Kuba Drobný nestíhá útočníka a fauluje ve vápně. Jasná penalta a naštěstí jen žlutá. Prohráváme 2:1. Šanci po rohu měl Pepíno Houšť, ale netrefil dobře míč. Nadějnou situaci prováhal Ondra Půček. Kluci bojují, hrajeme na tři obránce a Ondra Holásek se posouvá dopředu. V naší šestnáctce ještě hoří při dalším úniku a ne zrovna čistém zákroku Dominika Michálka (málem třetí penalta). Těsně před koncem posílá dlouhý míč před branku Ondra Holásek. Tam se perfektně orientoval Karel Opletal a zajistil hezkým gólem z voleje na bližší tyč remízu.

Trenér Piták: S bodem jsme spokojeni, protože po kritice na náš výkon v minulém kole, jsme dokázali, že fotbal umíme. Nově sestavená obranná čtveřice potřebuje ještě trochu času na sehrání. Znovu jsme inkasovali po hrubých chybách. Naopak jsme ukázali vůli zvrátit nepříznivý stav a dvakrát jsme vyrovnali. Je ale potřeba na tento výkon navázat v příštím zápase doma.