SK Jedovnice - SK Slavkov 3:3 (3:1)

04.04.2016 07:02

Sestava Slavkova: Rettegy (46. Filip) - Repka, Barák (86. Matyáš), Hráček, Kopáček - Láznický, Houšť (76. Kopunec), Divácký, Michálek - Strnad, Kuda

Branky Slavkova: Michálek, Kuda, Houšť

Branky Jedovnic: Lehotský 2x, Galita

Zápas začal ve svižném tempu a hned v úvodních minutách bylo k vidění několik šancí na obou stracnách. Nebezpečnější však byli domácí. Hned v 7. minutě mohli skórovat, střelu domácích brankář Rettegy vyrazil a následná dorážka mířila nad. V 9. minutě jsme zase ohrozili soupeřovu bránu my, bohužel Dominik Michálek po sólovém průniku přes celé hřiště nedokázal skórovat. Hosté postupně zvyšovali tlak, dokázali si vytvořit další šance a vybojovat několik rohových kopů. Právě po jednom z rohů v 19. minutě jsme inkasovali poprvé hlavičkou domácího Jana Gality. Hned v následující akce soupeře byla opět nebezpečná, naštěstí útočník Jedovnic Juraj Lehotský mířil těsně vedle brány. Tempo zápasu se stále zvyšovalo a i my jsme si dokázali vytvořit šance. Sólíčko ve vápně a následnou střelu, kterou předvedl Olda Strnad ještě domácí obránci zblokovali, ale následnou akcí z 22. minuty jsme už dokázali vyrovnat skóre. Petr Houšť našel ve vápně osamoceného Dominika Michálka a ten už se tentokrát nemýlil, srovnáno 1:1. Ze vstřelené branky jsme se však neradovali dlouho. V 27. minutě jsme inkasovali podruhé po trestném kopu, který zahrával domácí Juraj Letonský, 2:1. Jedovničtí si poté jěště dokázali vytvořit několik vyložených šancí, zatímco my jsme se do poločasu už moc na polovinu domácích moc nedostávali. Ve 45. minutě naši pasivnější hru potrestal znovu Juraj Letonský, 3:1.

V poločase jsme museli řešit nepříjemnou situaci. Na svoje přání se nechal vystřídat brankář Richard Rettegy a protože náš druhý gólman Jaroslav Kuchynka je stále zraněný neměli jsme ho kým nahradit. Do brány se tedy musel postavit Dominik Michálek a na jeho post na kraji zálohy přišel Ondřej Filip. Naši kluci s vědomím, že je čeká těžká druhá půlka zápasu, začali makat hned od začátku. Ve 46. minutě se dostal do brejkové situace Tomáš Kuda, střílel však mimo bránu. Snažili jsme se hrát co nejvíce na polovině domácích a vytvářeli jsem si šance. V 54. minutě jsme se mohli konečně radovat z gólu. Po trestném kopu dokázal odražený míč Tomáš Kuda dotlačit do branky soupeře, 2:3. Nepolevovali jsme v aktivitě a hned v 56. minutě jsme dozázali srovnat. Dominik Michálek rychle rozehrál dlouhý míč a po rychlé akci na jeden dotek vstřelil vyrovnávací branku Petr Houšť, 3:3. V poslední půlhodině utkání hosté postupně stupňovali tlak a měli nespočet šancí, všechny ale dokázala likvidovat naše pozorná obrana a když bylo nejhůř, tak se několika výbornými zákroky vytáhl "náhradní" gólman Dominik Michálek. Zápas tedy skončil zaslouženou remízou 3:3.

Utkání vidělo 200 diváků a myslím, že se určitě nenudili. Oba týmy předvedly výborný bojovný výkon, který okořenili šesti brankami, což je výborná pozvánka na naše následující utkání, které sehrajeme v sobotu 9.4. v 15:00 doma s Lipovcem.