SK Jedovnice - SK Slavkov u Brna 3:1

16.10.2016 19:09

Sestava SK Slavkov u Brna: Ohnheiser - Hráček, Jenáček (75. Koutný), Marcone, Láznický - Houšť, Michálek, Půček, Otoupalík, Marek - Matocha

Gól SK Slavkov: Houšť

Posíleni předchozími výsledky a příznivým vývojem podzimní části sezóny jsme jeli do Jedovnic s ambicemi poprat se o tři body a přivézt minimálně bod.

Domácí Jedovnice nás ale hned na začátku zaskočili a v 1. minutě si dokázali vypracovat šanci. Závar před naší bránou jsme dokázali odvrátit na roh a i ten jsme si dokázali pohlídat, takže naštěstí pro nás z toho mráčku nezapršelo. V následujících minutách jsme se už dokázali dostat do zápasu a aktivní hrou jsme soupeře postupně dostávali pod tlak. V 10. minutě byl ve vápně stažen k zemi pronikající Daniel Matocha a hlavní rozhočí Jiří Julínek nařídil pokupový kop. K jeho exekuci se postavil právě faulovaný Dan Matocha. Domácí gólman Pavel Pešička však vystihl směr jeho střely, dokázal penaltu vyrazit a domácí obránci vyražený míč dostali do bezpečné vzdálenosti od Pešičkovi branky. Po neproměněné penaltě jsme ale nepolevovali v útočné aktivitě. V 21. minutě se na středu hřistě uvolnil Radek Otoupalík, přihrávkou vysunul Kamila Marka, a ten, po narážečce s Petrem Houštěm, vyslal krásnou technickou střelu na Jedovnickou branku, která k naší smůle skončila na břevně. Ve 25. minutě jsme si vytvořili další vyloženou šanci, kdy po kombinaci ve vápně se dostal k míči Radek Otoupalík a vyslal tvrdou střelu pod břevno, ale tu opět zlikvidoval pozorný brankář Pešička a vyrazil jí na roh. Po následně zahrávaném rohovém kopu pro nás nastala pohroma. Domácí se zmocnili odraženého míče a přešli do rychlého protiútoku, na který naše obrana nedokázala zareagovat a tak Jan Janda potrestal naši nedůslednost a vstřelil úvodní gól zápasu, 1:0. Obdržená branka nás však nezlomila a pokračovali jsme v nátlakové hře na polovině domácích Jedovnic a naše aktivita konečně přináší úspěch v podobě vstřeleného gólu. V 29. minutě si ve středu hřiště vyměnili přihrávku Kamil Marek s Radkem Otoupalíkem, který vyslal míč na po pravé straně nabíhajívšího si Ondru Půčka a ten přesnou kolmicí za obranu vybídl ke skórování Petra Houště. Ten se sám před brankářem Jedovnic nemýlil, 1:1. Během posledních patnácti minut první půle jsme pokračovali v nastoleném trendu a snažili se o postupný útok na jedovnickou bránu, ale už jsme si žádnou vyloženou šanci nedokázali vypracovat. Domácí se také k ničemu nezmohli a tak se na přestávku odcházelo za stavu 1:1.

V úvodu druhého poločasu jsme se rozjížděli opět pomaleji a domácí toho dokázali využít. V 51. minutě se po naší špatné rozehrávce ve středu hřiště dostali jedovničtí do brejku, brankář Roman Ohnheiser musel vyběhnout proti pronikajícímu Janu Jandovi, kterého neštastně fauloval v pokutovém území a hlavní rozhodčí Jiří Julínek nařídil druhou penatlu v tomto uktání, tentokráte proti nám. Míč si na značku pokutového kopu postavil faulovaný Jan Janda a našemu brankáři nedal šanci, 2:1. V 54. minutě opět dokázali jedovničtí zužitkovat naši špatnou rozehrávku a po rychlé akci po levé straně hlavičkoval centrovaný míč do sítě naší brány potřetí Jan Janda, 3:1. Největší šanci na snížení měli Radek Otoupalík a Dan Matocha v 66. minutě, ale střelu prvně jmenovaného brankář domácích vyrazil a následná Danova dorážka z bezprostřední blízkosti šla vysoko nad bránu. Ve zbytku utkání se nám už nepodařilo navázat na kvalitní hru z prvního poločasu, zlobila nás jak rozehrávka, tak i přechodová fáze ve středu hřiště. Domácí Jedovnice jsme sice už k ničemu nepustili, ale i my jsme si moc šancí nedokázali připravit a tak utkání skončilo pro nás nelichotivým výsledkem 3:1 ve prospěch Jedovnic.