SK Rájec-Jetřebí - SK Slavkov u Brna 4:3 (2:2)

16.08.2017 20:52

K prvnímu zápasu sezóny 2017/2018 jsme jeli do Rájce - Jestřebí, který minulou sezónu skončil na 4. místě a jistě mají Raječtí fotbalisté podobné ambice i letos. Hned v úvodním kole nás tedy čekal nelehký soupeř.

Hned od samotného úvodu utkání bylo jasné, že dovézt body z Rájce bude velmi těžké. I přes naši velmi dobře organizovanou obranu se fotbalisté Rájce dostali v 9. minutě do vyložené šance. Útočník domácích Libor Macháček se ocitl sám před naší bránou, nabídnutou šancí k otevření skóre však pohrdl a střílel nad. V následujících minutách si fotbalisté Rájce vytvořili uzemní převahu a dostávali se do dalších šancí. Mezi 10 - 25 minutou zahrávali domácí 5x rohový kop, avšak i z těchto standartních situací nedokázali skórovat. My jsme se snažili spíše o rychlé protiútoky. V 28. minutě se nám jedna taková akce náramně povedla. Filip Peslar rozehrál na naší polovině trestný kop, přesným křížným pasem našel Dana Matochu, který po lajně potáhl míč na hranici velkého vápna. Jeho následný centr skončil u Tomáše Kudy, který otevřel skóre utkání, 0:1. Po vstřeleném gólu jsme okamžitě ožili a byli jsme velmi aktivní směrem dopředu. Hned ve 30. minutě se dostal do brejku znovu Dan Matocha, který si tentokrát sám poradil s obranou domácích a zvýšil naše vedení, 0:2. S fotbalisty Rájce ale i druhá inkasovaná branka neotřásla. Vrhli se znovu do útoku a v 33. minutě po velmi pěkné kombinaci snížil na 1:2 domácí útočník Libor Macháček. V 37. minutě si domácí fotbalisté vytvořili další šanci. Jan Nečas našel přesným centrem do vápna Michala Štrofa a tomu se podařilo srovnat na 2:2. Ve 44. minutě nás, při další šanci Rájce podržel gólman Petr Novák, když krásným zákrokem zlikvidoval tvrdou střelu Rájeckého Michala Hanskuta. Víc se už v druhé půli neodehrálo a tak jsme šli do kabin za nerozhodného stavu 2:2.

Hned v úvodu druhé půle nás opět domácí ohrozili. Naštěstí nás znovu podržel pozorný Petr Novák a hlavičku Rájeckého útočníka Libora Macháčka vytáhl na roh. Na následný rohovém si však na míč výborně naběhl Michal Štrof a hlavou zvýšil vedení domácích na 3:2. V ten moment běžela 47. minuta utkání. Nevzdávali jsme se a hlavně z brejků hrozili Tomáš Kuda a Daniel Matocha. Skóre se znovu měnilo však až v 60.minutě. Po faulu na Dana Matochu tešně před velkým vápnem jsme dostali možnost zahrávání trestného kopu. K míči se postavil Zdeněk Hráček, který se nádhernou střelou přes zeď trefil k pravé tyči a vyrovnal stav uktání na 3:3. Od tohoto momentu se začalo hrát nahoru-dolu, lákadlo zisku tří bodů obě mužstva vyburcovalo k maximálnímu výkonu a zápas tak v závěru gradoval. Bohužel pro nás, ale v 69. minutě završil svůj nedělní hattrick Rájecký Michal Štrof, když se nejlépe zorientoval v nepřehledné situaci před naší bránou a opět strhl vedení na stranu domácích, 4:3 V 83. minutě se do vyložené šance dostal střídající Jiří Kopunec, ale sám před brankářem nedokázal vyrovnat. V 89. minutě došlo ke zranění našeho stopera Zdenka Hráčka, který musel být střídán a tak díky časové prodlevě spojené s ošetřováním a střídáním, jsme už nemohli zužitkovat závěrečný tlak a snahu o vyrovnání. Po vyrovnaném utkání a velmi dobrém výkonu obou mužstev tedy nakonec všechny body zůstali domácímu Rájci, který vyhrál 4:3.