SK Slavkov u Brna - FC Čebín 1:3 (0:2)

31.10.2016 16:40

Sestava SK Slavkov: Ohnheiser - Divácký, Láznický, Hráček, Krejčí - Půček, Michálek, Otoupalík, Houšť - Ryšánek, Matocha

Gól SK Slavkov: Matocha

Poslední podzimní domácí zápas jsme, kvůli probíhající rekonstrukci atletické dráhy na našem stadionu, museli odehrát v "exilu", na fotbalovém hřisti ve Vážanech nad Litavou.

Tímto bychom rádi poděkovali funkcionářům TJ Vážany nad Litavou za poskytnutí náhradního hřistě, zázemí, materiálního zabezpečení i pořadatelskou pomoc při uspořádání tohoto "domácího" utkání. Děkujeme že jsme zápas s Čebínem mohli sehrát v krásném areálu TJ Vážany nad Litavou.

Ale zpět k zápasu samotnému. Soupeř na nás hned od úvodu utkání nastoupil s vysoko vysunutou obranou a snahou o narušení naší rozehrávky, což se jim dařilo. Vysoký presing nás dostával do problémů a hráči Čebína se čím dál tím častěji dostávali do blízkosti naší brány. Bezprostředně ji však ohrozit nedokázali. První kdo dokázal ohrozit soupeřovu bránu jsme nakonec byli my. V 17. minutě byl vpravo cca 2 metry odpokutového území faulován pronikající Petr Houšť a hlavní rozhodčí nařídil přímý volný kop. K jeho zahrání se postavil Zdeněk Hráček. Z této pozice z velkého úhlu čekali všichni centr před bránu, ale Zdeněk se rozhodl jinak a vyslal nádherně zatočenou střelu přímo na bránu čebínského brankáře Jakuba Tišnovského, bohužel pro nás šla tato střela těsně nad břevno. Další střela těsně nad bránu byla k vidění o několik málo minut i na druhé straně, kdy se v 21. minutě po rohovém kopu nebezpečně opřel do odraženého míče čebínský Jiří Šíp. Čebín si potom dokázal vytvořit i další šance. V 27. minutě mířil pronikající Štefan Gaži vedle Ohnheiserovi brány a ve 31. minutě po rohu zakončoval Jakub Panovský, jehož velmi dobře umístěnou střelu k tyči odkopl do bezpečí dobře postavený Petr Houšť. To bylo ale z fotbalové krásy na dlouhé minuty vše a sledovali jsme spíše úporný boj ve středu hřiště. Nutno podotknout že souboje byly opravdu tvrdé což pocítili hlavě hostující Marek Brodecký, který si ze zápasu odnesl těžké poranění levého ramene a náš Zdeněk Hráček zase dohrával zápas se zlomeným prostředníčkem na levé ruce. Obě tyto zranění byly ale spíše nešťastné a nezaviněné, po soubojích které nepřesáhly hranici pravidel. Pěnká fotbalová akce byla k vidění až ve 40. minutě. Milan Divácký krásnou kolmicí za obranu vysunul Daniela Matochu, ale Dan bohužel nabídnutou šanci nedokázal proměnit. Na druhé straně zahrozili ve 42. minutě hosté. Po chybné rozehrávce Milana Diváckého se k míči dostal Michal Sokol, který dokázal z velkého úhlu prostřelit Romana Ohnheisera a míč po jeho střele zamířil od naší tyče do brány, rázem jsme prohrávali 0:1. V posledních minutách prvního poločasu jsme chtěli ještě nepříznivý stav srovnat, ale byli to opět čebínští fotbalisté, kteří skórovali. Ve 44. minutě se po rychlé akci dostal k zakončení Štefan Gáži a střelou k levé tyči zvýšil vedení Čebína na rozdíl dvou branek, 0:2.

Od úvodu druhé půle jsme se snažili o hru dopředu, ale opět jsme nařáželi na vysoko vysunutou obranu a presing fotbalistů Čebína a čebínští z toho dokázali vytěžit další šance. V 52. minutě si opět vypracovali rohový kop po kterém hlavičkoval těsně nad naši bránu Milan Malý. Postupem času se dostáváme ke střelám i my, ale v 53. minutě mířil Dominik Michálek nad a 63. minutě Radek Otoupalík mimo čebínskou bránu. Silnou zbraní fotbalistů FC Čebín bylo hlavně zahrávání standartních situací a hlavně rohových kopů, kdy teměř po každém z nich hrozilo nebezpečí pro naši bránu. A právě z rohového kopu udeřili hosté potřetí. V 73. minutě si po rohovém kopu naběhl na odražený míč Jakub Panovský a dobře umístěnou střelou zvýšil na 3:0 pro FC Čebín. Nám se skórovat podařilo až v závěru utkání, kdy po brejku snížil na 1:3 Daniel Matocha. Hned v 84. minutě jsme znovu ohrozili branku soupeře, kdy David Ryšánek přesně přihrával na volného Jirku Kopunce, jehož střelu zlikvidoval hostující brankář Jakub Tišnosvký. V posledních minutách jsme se pokusili ještě o závěrečný tlak, ale ke skórování jsme se už nedostali a zápas skončil pro nás nepříznivým výsledkem 1:3.