SK Slavkov u Brna - FC Soběšice 4:0 (1:0)

03.10.2016 08:54

Sestava SK Slavkov: Michálek - Láznický, Jenáček, Divácký, Krejčí - Marcone, Půček, Vala (46. Kopunec), Otoupalík (87. Houšť), Marek - Matocha (86. Koutný)

Góly SK Slavkov: 3x Matocha, Otoupalík

Sobotní zápas se Soběšicemi byl náš poslední podzimní zápas na domácím stadionu a tak jsme se chtěli doma rozloučit jak jinak než výhrou. Úlohu jsme ale neměli lehkou. V minulém zápase na Slovanu Brno se zranil kapitán Petr Houšť, disciplinární trest za červenou kartu v minulém utkání si musel odpykat náš nejzkušenější hráč Zdeněk Hráček a nový gólman Roman Ohnheiser musel odcestovat za pracovními povinnostmi na Slovensko. V bráně ho opět nahradil Dominik Michálek. Museli jsme tedy nastoupit bez tří hráčů základní sestavy a ještě s Dominikem v brance, jehož absence v poli je vždy cítit. Přesto všechno cíl vyhrát a získat tři body byl jasný. Do úvodu utkání jsme vstoupili aktivně a hned z první akce v 1. minutě jsme ohrozili Soběšickou bránu. Nico Marcone poslal krásný centr z levé strany do šestnácky hostí, nabíhající Ondra Půček na sebe navázal dva obránce a míč se dostal k Danu Matochovi, který se však sám před brankářem nedokázal střelecky prosadit. V aktivitě jsme nepolevovali i v následujících minutách a soupěře ze Soběšic jsme přehrávali. V 8. minutě dostal Dan Matocha dlouhý míč do sprintu, v pokutovém území ho však pokryli obránci soupeře. Z následující akce v 9. minutě jsme se ale už dokázali prosadit střelecky. Daniel Matocha nacentroval míč před bránu Soběšic, soupeřovi obránci míč odkopli jen před šestnáctku a tak nabíhající Radek Otoupalík krásnou střelou k levé tyči otevřel skóre zápasu, 1:0. Po úvodním gólu jsme nepolevovali v aktivitě a soupeři ze Soběšic jsme dovolili jen ojediněle se dostat před naši svatyni. V 15. minutě měli soběšičtí snad největší šanci prvního poločasu, když po trestném kopu na naši bránu hlavičkoval těsně vedle pravé tyče Jan Plocek. V následujících minutách jsme si dokázali vytvořit další vyložené šance, ale bohužel postupně Lukáš Vala, Ondra Půček i Dan Matocha nedokázali soběšického brankáře Karla Šimoníka překonat. V 24. minutě se Soběšice poprvé v zápase trefili mezi tyče. Uprostřed brány ale stál připravený Dominik Michálek a tak jsme stále drželi těsné vedení 1:0. Do konce první půle naše herní aktivita začala poněkud ochabovat a i soběšičtí hráči se příliš neprosazovali a tak po závěrečné, poněkud nezáživné dvacetiminutovce prvního poločasu se odcházelo do kabin za stavu 1:0.

Na začátku druhé půle ve 49. minutě zahrával střídající Jirka Kopunec trestný kop z levé strany, jeho měkoučký centr však nikdo v pokutovém uzemí nedokázal trefit a tak míč skončil tesně vedle pravé tyče Soběšic. Soběšičtí ale v druhé půli začali aktviněji než v půli první, byli o poznání nebezpečnější a začali si vytvářet šance. Dalo se říci, že jsme si koledovali o vyrovnání, obzvláště když Dan Matocha s Ondrem Půčkem nedokázali v 56. minutě natřikrát prostřelit soběšickou obranu. V 60. minutě se do brejku dostal hostující František Svoboda a nikým neatakovaný se řítil na Dominika Michálka, ten však včas vyběhl, zmenšil mu střelecký úhel a dokázal ho vychytat. Na druhé straně zase jsme zase měli my možnost trestného kopu ze strany, který opět zahrával Jirka Kopunec. Jeho načechraný míč tentokrát našel hlavu Kamila Marka, ten bohužel hlavičkoval jen těsně nad. V 66. měli Soběšice největší šanci utkání. Tvrdou střelu pod břevno dokázal náš gólman vyrazit a následná dorážka trefila jen Michala Láznického. Hosté se ještě snažili reklamovat ruku v pokutovém území, ale hlavní rozhodčí Vít Pláteník zůstal klidný a tak stále držíme těsné vedení 1:0. V této fázi utkání stále nejsme tak aktivní, jak v prvním poločase a tak se stále koledujeme o vyrovnání. V 68. minutě spálil Dan Matocha další tutovku a během následujících chvil zahrozili opět hosté. Naštěstí pro nás dva rohové kopy, které Soběšice zahrávali, dokázala naše pozorná obrana ubránit a soběšičtí se tak nedostali do zakončení. Po 70. minutě přišel konečně budíček a my jsme opět ovládli hrací plochu a 74. minutě přišla naše chvíle. Z úhlu vystřelil Ondra Půček, jehož tvrdou střelu dokázal gólman hostů Karel Šimoník vyrazit na roh, ale po následném rohovém kopu se k odraženému míči dostává Daniel Matocha a střelou k levé tyči zvýšil naše vedení na 2:0. Hned pět minut na to se do šance dostal opět Dan Matocha a zvýšil na 3:0. To však nebylo všechno. V 85. minutě pronikl po levé straně do pokutového území Soběšic Nico Marcone, jeho střela se odrazila od břevna na brankovou čáru. Ledabyle poskakující míč v malém vápně nedokázal nikdo z hostů dopravit do bezpečí a tak pohotový Daniel Matocha završil svůj sobotní hattrick hlavičkou k pravé tyči, 4:0. V 87. minutě jsme mohli udělit soupěři onoho pověstného "bůra". Ondra Půček utekl soběšickým obráncům a sám před brankářem bohužel vystřelil těsně vedle levé tyče brány hostů. Skóre se tedy nakonec neměnilo a tak jsme po závěrečném hvizdu mohli slavit vítězství 4:0.