SK Slavkov u Brna - FK Dětkovice/Pačlavice 0:2 (0:0)

27.03.2017 11:50

Sestava SK Slavkov: Ohnheiser - Hráček, Barák (66. Šafránek J.), Michálek, Jenáček (66. Kuda) - Lysák, Peslar, Marek, Houšť - Ryšánek, Matocha

Střídačka: Šafránek J., Kuda

První domácí uktání jarní části sezóny 2016/2017 jsme museli odehrát na vypůjčeném hřisti ve Vyškově. Blíže do Vyškova to však měli hosté z Pačlavic a tak byli domácími spíše oni. I diváků z Pačlavic přijelo svoje fotbalisty podpořit více a tak jim dokázali vytvořit domácí kulisu. Ze Slavkova přijela povzbudit jen hrstka nejvěrnějších.

Úvod utkání začal ve svižném tempu a hned od začátku se hrál rychlý fotbal nahoru-dolů. Obránci na obou stranách však byli velmi pozorní a nepoušteli útočníky soupeře k zakončení. Až na několik rohových kopů, nedošlo k vážnějšímu ohrožení naší nebo Pačlavické brány. Po 20. minutě jsme, díky dobré kombinační hře, postupně dostávali hráče Pačlavic pod tlak. Ve 28. minutě došlo k prvnímu velkému závaru před Pačalavickou bránou. Po rychlé kombinaci přihrávek mezi Petrem Houštěm a Davidem Ryšánkem potáhl po lajně míč Dominik Michálek a přesným centrem našel Honzu Lysáka, ten však nedokázal míč dopravit do sítě a na brankové čáře zachránil hosty od inkasované branky Pačlavický brankář Miroslav Vitoul. Následně se stupňuje náš tlak. Mezi 34. a 36. minutou nepouštíme soupeře od brány a zahráváme 4x rohový kop, bohužel i tyto šance vycházejí naprázdno, především díky gólmanovi Pačlavic Vitoulovi. V 37. minutě centruje před bránu Dan Matocha, ale David Ryšánek stříli těsně velde Pačlavické brány. O minutu později se dostává ke střele i Dan Matocha, ale jeho střelu kryje brankář Pačlavic. V posledních pěti minutách prvního poločasu se už nic nestalo a tak i přes náš tlak a soupstu vyložených šancí byl výsledek 0:0.

Od začátku druhé půlky zápasu s námi Pačlavice srovnali krok a byli to spíše oni, kdo měl více ze hry. V 51. minutě střelu Pačlavic ještě zastavila tyč naší brány, ale v 54. minutě bohužel přišel brejk Pačlavic, který zakončil přesnou střelou k levé tyči Ohnheiserovi brány Martin Grerpl, 0:1. Po obdržené brance jsme hru více otevřeli a toho dokázali hosté využít, měli více prostoru ke kombinaci a dostávali se do více šancí než v prvním poločase. V 77. minutě měl David Ryšánek na kopačkách vyrovnání, ale jeho střela mířila mimo branu Pačlavic. Naopak z následné akce si vypracovali hosté rohový kop, na který si přesně naběhl Pačlavický Petr Dostalík a hlavou skóroval, 0:2. V poslední desetiminutovce zápasu si už hosté výsledek pohlídali a tak náš úvodní jarní zápas skončil prohrou.