SK Slavkov u Brna - FK Podolí u Brna 1:0

17.09.2016 20:48

Sestava SK Slavkov: Michálek - Jenáček, Hráček, Láznický, Divácký - Marcone, Marek, Houšť, Půček - Vala, Matocha

Gól SK Slavkov: Matocha

Do zápasu jsme museli bohužel nastoupit bez zraněného gólmana Jirky Blahy a tak ho opět v bráně zaskočil Dominik Michálek. Navíc nám stále chyběl vykartovaný Radek Otoupalík a tak sestava nebyla úplně ideální. I tak jsme se chtěli poprat o body a do zápasu jsme nastupovali s odhodláním, že favorizovanému Podolí nedáme nic zadarmo.

Úvod utkání se však nevyvedl dle našich představ a stejně jako v Babicích jsme museli čelit šancím soupeře. V úvodních minutách si hosté vypracovali vyloženou šanci a zahrávali dva rohové kopy. Naštěstí jsme vše ustáli a přišel velmi brzy budíček. Převzali jsme taktovku nad rytmem hry a dostli se do zápasu. Zavřeli jsme soupeře na jeho polovině a ve 12. minutě jsme neměli daleko k otevření skóre zápasu. Po narážečce s Milanem Diváckým našel Kamil Marek volného Dana Matochu, který vymotal obranu hostí a ve vápně přihrál na nikým nebráněného Ondru Půčka, tomu však skákavý míč nesedl a tak z malého vápna přestřelil bránu Podolí. I hosté se následně dostali do šance, avšak střela Filipa Poláčka ze 14. minuty mířila jen do rukavic Dominika Michálka. Ve 22. minutě se po rohu dostává odražený míč k Petru Jenáčkovi, ale jeho pumelice byla velmi nepřesná. Po většinu první půle jsme drželi míč na svých kopačkách a hosty jsme k ničemu nepouštěli. Důsledně jsme hlídali hlavně nebezpečného Radomíra Kuropatu a někdy jsme při jeho obraně museli zajít i za hranici pravidel. Ve 24. minutě po jednom takovém taktickém faulu viděl Milan Divácký žlutou kartu. Tuto situaci neunesl jak Radomír Kuropata, tak i trenér hostí Josef Novák, kteří se nepochopitelně dožadovali karty červené. Hlavní rozhodčí Jan Licek se však nářky hostí nenechal ovlivnit a i nadále držel řízení zápasu pod kontrolou. I my jsme přes emotivně vypjaté chvíle dokázali udržet nervy na uzdě a stále jsme kontrolovali hru na polovině soupeře. Bohužel jsme se nedostávali dále než jen po pokutové území Podolí. Až těsně před poločasem, ve 44. minutě krásně nacentroval míč do vápna Milan Divácký a Kamil Marek hlavičkoval těsně vedle brány hostí. K ničemu jinému jsme se dále nedostali a tak jsme v poločase šli do kabin za smírného výsledku 0:0.

Úvod druhé půle se nesl v duchu půle první. Stále jsme kontrolovali míč, měli územní převahu a v útočné hře jsme byli více aktivnější. Toho se snažili využít hráči Podolí k rychlým protiútokům. V 57. minutě přišel nejnebezpečnější protiútok hostů ve druhém poločase. Radomír Kuropata se řítil sám na branku, ale včas vyběhnuvší Dominik Michálek ho dokázal vychytat. Po 65. minutách se naše tempo začíná zvolňovat a hra začíná být více vyrovnaná. I tak se hosté nedokázali dostat k vyložené šanci a tak jsme to nakonec my, kdo otevřel skóre zápasu. V 73. minutě se dostal ke střele Nico Marcone, jeho střela vypadla hostujícímu brankáři Danielu Lioliasovi z rukavic a pohotový Daniel Matocha dokázal míč dopravit do sítě, 1:0. Po obdrženém gólu zůstali hráči Podolí zkoprnělí a tak to vypadalo, že závěr zápasu budeme mít pod kontrolou. Opak byl pravdou. Od 83. minuty vyvinuli hosté tlak směrem k naší bráně, avšak všechny útočné pokusy dokázala naše obrana vedená zkušenými stopery Michalem Láznickým a Zdeňkem Hráčkem eliminovat. Závěr utkání jsme navíc rozkouskovali několika taktickými střídáními, kdy se do hry dostali Jirka Kopunec, Ondřej Filip a Ondřej Koutný a tak jsme se mohli po 90-ti minutách hry radovat z hubeného, ale velmi cenného vítězství 1:0.