SK Slavkov u Brna - SK Sokol Lipovec 4:1 (1:0)

10.04.2016 09:40

Sestava SK Slavkov: Rettegy - Hráček, Barák (76. Filip), Kopáček, Repka - Divácký (57. Půček), Houšt (83. Kopunec), Michálek, Láznický - Strnad, Kuda (46. Matocha)

Góly SK Slavkov: Kuda, Strnad, Michálek, Matocha

Góly SK Sokol Lipovec: Keprt

Hned v úvodu utkání na nás náš soupeř z Lipovce "vlítl" a už v prvních minutách si dokázal vytvořit tlak a začal se dostávat do šancí. Naše pozorná obrana naštěstí všechny pokusy Lipoveckých dokázala ubránit a na brankáře nešla žádná vážnější střela. Na nátlakovou hru Lipovce jsme dokázali odpovídat brejkovými akcemi a ve 13. minutě jsme jednu z nich zužitkovali ve vedoucí gól. Olda Strnad vysunul po levé straně nabíhajícího Dominika Michálka, ten odcentroval před bránu na Tomáše Kudu, který sice skákavý míč napoprvé netrefil, ale z duhé strany naběhnutý Milan Divácký mu míč přistrčil zpět před bránu a padající Tomáš Kuda dokázal protlačit míč za záda hostujícího brankáře Ondřeje Sedláka, 1:0. Vedoucí gól nás nakopnul a hned z následující akce jsme opět ohrozili soupeřovu bránu, tvrdou střelu Oldy Strnada bohužel zbokovali soupeřovi obránci. Hra pokračovala v podobném duchu jako v úvodních minutách, soupeř nás tlačil, my jsme pozorně bránili a čekali na svou příležitost na rychlý přechod do útočné fáze. V těchto minutách nás několikrát podržel náš brankář Richard Rettegy. Největší šanci na vyrovnání měl
Sokol Lipovec v 29. minutě zápasu, ale jedovatou střelu bravurně vytáhl náš gólman nad břevno. Aktivita soupeře se stupňovala a soupeř čím dál odvážněji střílel na naši bránu. Ve 41. minutě byli hosté opět blízko vyrovnání, nepříjemná střela Lipoveckého útočníka Daniela Keprta však mířila těsně vedle brány. A tak jsme v poločase šli do kabin s hubeným náskokem 1:0.

Druhý poločas začal o něco opatrněji a tak se v úvodních minutách druhé půle bojovalo spíše ve středu hřiště, než před brankami obou mužstev. V 58. minutě nás opět Lipovec překvapil ostrou střelou z hranice pokutového území, která proletěla těsně na břevnem Rettegyho brány. Staré fotbalové pravidlo říká: "Nedáš, dostaneš" a platilo to i tentokrát. Ihned po rozehrání se hra rychle přesunula do pokutového území Lipovce a v 59. minutě zvyšujeme vedení nechytatelnou střelou Oldy Strnada pod břevno, 2:0. V 63. minutě však o dvoubrankový náskok přicházíme, kdy po nezištné přihrávce mezi naše obránce přeloboval našeho vybíhajícího brankáře Richarda Rettegyho Lipovecký útočník Daniel Keprt, 2:1. Soupeř nás opět tlačí, ale pozorná obrana a jistota v naší bráně Richard Rettegy nám stále drží těsné vedení. V 85. minutě opět rozjíždíme brejkovou akci, po které dokážeme zvýšit svůj náskok opět na dvě branky. Olda Strnad našel nabíhajícího Dominika Michálka a náš nejlepší střelec byl sám před brankářem neomylný, 3:1. V posledních minutách už někteří ze soupeřových hráčů rezignovali a tak již nedošlo k vážnějšímu ohrožení naší branky a naopak my jsme dokázali v nastaveném čase ještě zvýšit vedení na konečných 4:1, kdy Ondra Půček sice na dvakrát nedokázal přostřelit obránce a brankáře Lipovce, ale jeho druhou odraženou střelu doklepl do brány Daniel Matocha.