SK Slavkov u Brna - TJ Start Brno 0:2

04.09.2016 10:59

Sestava SK Slavkov: Blaha - Divácký, Láznický, Jenáček, Michálek - Marcone, Hráček, Otoupalík, Půček, Houšť - Matocha

Ten kdo v sobotu odpoledne zavítal na slavkovský stadion určitě nelitoval. Zápas našich fotbalistů proti brněnskému Startu nabídl vše, co by mělo fotbalové utkání nabídnout: góly, spoustu útočných akcí na obou stranách, tvrdé souboje o míč, kvalitní výkon obou brankářů, karty, zajímavou diváckou kulisu, emoce na hřišti i v hledišti. Jen škoda, že ze Slavkova odjížděli šťasnější hosté.

Stejně jako jako minulý týden v Rájci jsme i proti favorizovanému Stratu Brno nastoupili s defenzivněji laděnou sestavou. A hned od prvních minut bylo jasné, že to byla správná volba. Start Brno se od úvodního hvizdu hlavního arbitra utkání snažil o útočnou hru na naší polovině. V 7. minutě jsme museli hasit první velkou šanci hostů, kdy míč z brankové čáry vykopával po vlastní chybě Michal Láznický. V 13. minutě se řítil sám na naši bránu brněnský útočník Martin Kučera, náš gólman Jirka Blaha však včas vyběhl a střelu bravurně zlikvidoval. v 21. minutě už jsme ale bohužel tolik štěstí neměli. Po nedorozumění mezi našimi obránci jsme inkasovali poprvé. Jirka  Blaha stačil dvakrát po sobě střelecké pokusy hostů vyrazit, ale na třetí dorážku hostujícího Stanislava Zedníčka už nedosáhl a tak jsme prohrávali 0:1. Po většinu první půle byl dopředu aktivnější Start Brno, my jsme však velice pozorně bránili a hledali skulinku k rychlému protiútoku, což se nám několikrát podařilo. Největší šanci jsme měli v 37. minutě, kdy Nico Marcone vyslal kolmou přihrávku na nabíhajícího Dominika Michálka, ten však miříl těsně vedle brány hostů. Po několika šancích na obou stranách však v první půli padla jen jediná branka do naší sítě a tak jsme odcházeli do kabina za stavu 0:1.

V druhé půli se hra více vyrovnala, i když více ze hry měli stále hosté z brněnského Startu. V koncovce však byli bezzubí a jejich střely končili mimo naši branku, nebo na rukavicích pozorného Jirky Blahy. Do slibných šancí jsme se dostávali i my, ale žádný z brejků Dana Matochy jsme nedokázali zužitkovat v gól. Vývoj zápasu v druhém poločase nejvíce ovlivnila situace v 65. minutě, kdy po kontatku v našem pokutovém území upadl hostující hráč a hlavní rozhodčí Ivo Veselý proti nám nařídil penatlu. Proti této přísně nařízené penaltě samozřejmě naši hráči důrazně protestovali a hlavní rozhodčí tak udělil za protesty našemu Radkovi Otoupalíkovi nejprve žlutou a poté i červenou kartu. Po uklidnění situace se k exekuci pokutového kopu postavil nejzkušenejší hráč hostů Martin Čupr a bezproblémů proměnil, 0:2. Čas se do konce uktání velice rychle krátil a v oslabení se nám už dvoubrankovou ztrátu dotáhnout nepodařilo, i když jsme k tomu v závěru utkání několik příležitostí měli. Hosté už také skórovat nedokázali a tak utkání skončilo naší prohrou 0:2.