SK Slavkov u Brna - TJ Vilémovice 1:1

22.08.2016 08:04

Sestava SK Slavkov: Blaha - Jenáček (56. Otoupalík), Michálek, Láznický, Divácký - Marcone, Marek, Houšť (56. Hráček), Půček - Vala (86. Kopunec), Matocha

Střídačka: Hráček, Kopunec, Otoupalík, Koutný

Gól SK Slavkov: Půček

Nabuzení výhrou v Černé Hoře jsme chtěli tříbodový zisk zopakovat i v domácím zápase s Vilémovicemi. Byli to ale hosté, kteří mohli hned v úvodu otevřít skóre zápasu. Po faulu před pokutovým územím zahrávali trestný kop a střela skončila naštěstí na pravé tyči naší brány. Snažili jsme se o aktivní útočnou hru a v 10. minutě jsme měli možnost zahrání rohového kopu. Míč se dostal do malého vápna a po několika odrazech od našich i hostujících hráčů doskákal k pohotovému Ondrovi Půčkovi a ten vstřelil již svůj třetí letošní gól, 1:0. V 21 minutě kopal Petr Houšť z dobré pozice volný přímý kop, jeho povedenou střelu však vytáhl Vilémovický brankář Jiří Urbánek na tyč, k odraženému míči se nedostal nikdo z našich hráčů a tak stav zápasu zůstával i nadále 1:0. Dále jsme byli aktivní ve hře dopředu, ale bohužel většina našich střel končila mimo bránu Vilémovic. V 38. minutě opět zahrávali Vilémovičtí volný přímý kop, ale i ten skončil těsně nad bránou Jirky Blahy. Těsně před koncem 1. poločasu jsme se dostali do brejku, kdy Petr Jenáček rozherál na Petra Houšťe, ten přihrál nabíhajícímu Ondrovi Půčkovi a Ondra posunul míč volnému Danovi Matochovi. Tomu ale bohužel míč nesedl jak měl a tak tuto vyloženou šanci nedokázal proměnit. Do kabin jsme tedy odcházeli za těsného vedení 1:0.

Druhý poločas začali aktivněji hosté a to přineslo Vilémovickým ovoce v 58. minutě, kdy kapitán Vilémovic Marek Pernica střelou z dálky překonal Jirku Blahu a srovnal na 1:1. Hned po vyrovnávacím gólu nás opět hosté ohrozili. Po rozehrání jsme ztratili míč a další tvrdou střelu vyslal Vilémovický Martin Kučera. Tento střelecký pokus však náš gólman s přehledem zlikvidoval. Hosté se nás během druhé půle snažili dostat pod tlak, ale vetšina jejich útočných pokusů končila u naší pozorné obrany. V 63. minutě se dostal ke střele střídající Radek Otoupalík, ale mířil jen nad bránu hostujícího brankáře Jiřího Urbánka. Další vyloženou šnaci jsme si dokázali vytvořit až v 77. minutě, kdy Dominik Michálek z poloviny hřiště prošel až do šestnáctky Vilémovic, kde našel zcela volného Dana Matochu, ten ale bohužel ve snaze obstřelit Vilémovického brankáře, obstřelil i Vilémovickou bránu. V 85. minutě zase naopak zahrozili hosté. Brejkovou akci ale nedokázali zužitkovat v rozhodující gól, a tak skóre zápasu se již nezměnilo. S Vilémovicemi jsme se tedy rozešli smírným výsledkem 1:1.