Slavkov - Rohatec 3:2

19.04.2014 19:19

Branky: Opletal, Líznar, Strnad.

Sestava: Plchut - Michálek, Hráček, Drobný, Líznar - Lysák, Žalkovský, Opletal, Holásek - Matocha, Strnad.
Střídali: Matyáš, Ondruška.

Soupeř z Rohatce nám zřejmě "sedí". Na podzim jsme v Rohatci vyhráli 4:2 a teď doma opět vítězství. Tři body mají velkou cenu a při pohledu na tabulku je to asi každému jasné. Od několika diváků jsem k domácímu zápasu slyšel totéž - průběh zápasu by byl jednoznačnější, kdyby naši hráči některé vyložené šance (akce) trochu lépe vyřešili. Hosté totiž nijak oslnivý výkon nepodali.

V 2. minutě měl první šanci Opletal, ale přestřelil. Podobně se vedlo Strnadovi a čtvrthodinku později. V 33. minutě byl odpískán trestný kop proti hostům v docela velké vzdálenosti. Karel Opletal ale vystřelil naprosto dokonalou střelu a dostal domácí do vedení. O pět minut později měl šanci Holásek, ale střelu brankař vytěsnil na břevno a pak do zámezí. Míč z následného rohového kopu přistál na hlavě Ondry Holáska. Balon tečoval Líznar a bylo to 2:0. Dvě minuty před přestávkou zahrozili hlavou hosté, ale pátnáctiminutovku snů ukončil Olda Strnad, který přetlačil brankáře a pak s klidem mistra zvýšil na 3:0.
Po přestávce jsme měli mnoho šancí ještě skóre vylepšit, ale řešení některých útočných akcí bylo až nepochopitelné. Málem se to vymstilo. V 64. minutě ještě zachránil Pavel Plchut, ale o tři minutky později už hosté z dorážky snížili. V 74. minutě pronikl útočník Rohatce do rozhozené obrany a už jsme vedli jen o branku. Našim hráčům viditelně ubývaly síly. Hosté měli další šanci, ale naštěstí už nic neproměnili. Naopak chvíli před koncem neskončilo Matochovo přehození gólmana brankou jen náhodou.