TJ Babice n. Svitavou - SK Slavkov u Brna 4:2

11.09.2016 19:09

Sestava SK Slavkov: Blaha - Jenáček, Hráček, Divácký, Michálek - Marcone, Marek, Houšť, Půček - Matocha, Vala (50. Ryšánek)

Góly SK Slavkov: Matocha, Marcone

Na zápas do Babic jsme jeli oslabeni o vykartovaného Radka Otoupalíka, o pracovními povinnostmi zaneprázdněného Michala Láznického a o zraněného Jirku Kopunce a Ondru Filipa. Absence čtyř hráčů už byla znát.

Hned na začátku utkání se do nás soupeř z Babic pustil velice zostra a během prvních 5-ti minut si dokázal vytvořit dvě vyložené šance, které jsme se štěstím odvrátili. Prvních 10 minut jsme byli pod velkým tlakem a jako by jsme nevěděli co máme hrát. Až po 10-ti minutách jsme se začali dostávat do tempa a konečně byla k vidění hra, kterou jsme předváděli v předchozích utkáních. V následujících minutách jsme převzali iniciativu, kontrolovali jsme míč a střed hřiště, ale vyloženou šanci jsme si nedokázali vytvořit. Všechny naše pokusy o zteč domácí brány končili na hranici šestnáctky, na kopačkách pozorně bránících babických obránců. V 24. minutě však přichází jako blesk z čistého nebe rychlý protiútok domácích, na který jsme nebyli schopni zareagovat a tak babický útočník Zdeněk Hruška otevírá skóre zápasu, 1:0. Vstřelená branka domácí hráče nabudila a opět to byl ten nepříjemný soupeř z úvodních minut zápasu. Hlavně z výborně zahrávaných rohových kopů vždy hrozilo nebezpečí před naší brankou. V 30. minutě se prosadil k zakončení domácí útočník Josef Doležal a jeho nepříjemnou střelu z úhlu jen tak tak vytáhl náš gólman na břevno. I my jsme se snažili zkvalitnit hru dopředu, ale stále se nám to dařilo jen po hranici pokutového území soupeře. Naopak to byli babičtí kdo se opět dostali do vyložené šance, nikým neatakovaný Josef Doležal však střílel vysoko nad. My jsme se ke střele na bránu dostali až ve 40. minutě zápasu, Dan Matocha však vystřelil jen do gólmana domácích Petra Míčka. Těsně před odchodem do kabin se Dan Matocha dostal ještě k jedné střele, ale z otočky střílel vysoko nad. Skóre se tedy již v prvním poločase nezměnilo a tak si domácí odnášeli do kabin těsné vedení 1:0.

V úvodu druhé půle jsme opět zaspali tak jako na začátku zápasu a domácí to dokázali ihned potrestat. Ve 46. minutě tak zvýšil Jiří Ondrášek vedení Babic na 2:0. Dvoubrankovou ztrátu jsme se snažili dotáhnout, ale byli jsme víceméně bezzubí. Až v 60. minutě jsme měli vyloženou šanci, kterou jsme bohužel nedokázali proměnit ve snižující gól. Petr Houšť vysunul nabíhajícího Dominika Michálka, ten si ale míč příliš pokopl a křižující obránce společně s brankářem dokázali tuto šanci zlikvidovat. v 62. minutě jsme se dostali k možnosti zahrání trestného kopu z velice dobré pozice, tvrdá střela Zdeňka Hráčka bohužel skončila jen na domácí zdi. V této fázi zápasu jsou však lepší domácí, dobře kombinují, zatímco mi kazíme rozehrávku i přihrávky, s přibývajícím časem se začíná stupňovat nervozita na našich kopačkách. Naděje na obrat v zápase přišla v 78. minutě, kdy se Dan Matocha protáhl mezi obránci a snížil na 2:1. Domácí však hned z následného útoku dokázali odpovědět a tak Zdeněk Hruška zvýšil vedení Babic na 3:1. Přesto jsme se nevzdávali a všechny síly jsme vrhli do útoku a v posledních 10-ti minutách jsme hráli vabank. Několikrát jsme se dostali k zakončení, ale nakonec to byli domácí, kdo dokázal skórovat. Do naší otevřené obrany pronikl Zdeněk Hruška a gólem na 4:1 završil svůj nedělní hattrick. V závěru jsme už jen dokázali korigovat skóre zápasu, kdy pěknou kombinaci po pravé lajně předvedli Milan Divácký, Ondra Půček a Dan Matocha, posledně jmenovaný nahrál do šestnáctky nabíhajícímu Nico Marconemu a ten střelou pod břevno snížil na konečných 4:2.