TJ Sokol Černá Hora - SK Slavkov u Brna 2:4

15.08.2016 10:59

Sestava SK Slavkov: Blaha - Láznický, Jenáček, Marek, Divácký - Michálek, Marcone, Houšť, Půček - Vala, Matocha

Střídačka: Koutný, Otoupalík, Filip, Kopunec

Góly SK Slavkov: 2x Půček, 2x Matocha

Zápas začal oboustranně opatrně a tak jsme se v úvodních minutách se soupeřem jen lehce "oťukávali". Až v 8. minutě, po faulu těsně před naším pokutovým územím, získali černohorští výhodu trestného kopu. Po rozehrání se k odraženému míči dostal hráč domácích Jakub Machorek a jeho tvrdou střelu vytáhl náš gólman Jirka Blaha na roh. I z rohového kopu nedokázali domácí nic vytěžit a tak se stav zápasu prozatím neměnil. V 10. minutě jsme si naopak dokázali šanci vytvořit my. Po rychlé akci střílel Dan Matocha, ale jeho střela byla zblokována, ke špatně odkopnutému míči se dostal Ondra Půček a nechytatelnou střelou k pravé tyči otevřel skóre zápasu, 0:1. V 17. minutě opět ohrozili naši bránu domácí. Mezi našimi obránci prošel míč až k volnému Jakubovi Machorkovi, který jak blesk z čistého stál sám před naším brankářem. Jirka Blaha se ale situace nezalekl, včasným vyběhnutím a reflexivním zákrokem, dokázal jeho střelu vyrazit, míč zůstal stále ve hře a znovu se jej zmocnil Jakub Machorek, ale jeho střela z úhlu skončila jen na břevnu naší brány. I z tohoto úderu domácích jsme se dokázali oklepat a v 20. minutě jsme zvýšili vedení zápasu. Petr Houšť přesnou přihrávkou mezi obránce našel nabíhajícího Lukáše Valu, jeho střelu na zadní tyč brankář Černé Hory Michal Šmerda vyrazil, ale naštěstí pro nás se míč dostal přesně na kopačky Ondry Půčka a ten bez problému vsítil naši druhou branku, 0:2. Druhý gól nás ještě více nabudil v útočné aktivitě. V 24. minutě se ke střele dostává Petr Houšť, ale jeho střela míří jen těsně nad břevno domácí brány. Ve 30. minutě zahrávali domácí další trestný kop, povedenou střelu domácího Antonína Mazala náš gólman opět vyráží na roh. Po 30. minutě zápasu jsme ve své aktivitě dopředu začali polevovat, soupeř získal více prostoru a museli jsme hasit několik nepříjemných šancí Černé Hory. Za zmínku stojí hlavně ta ze 35. minuty, kdy po rychlé akci a centru do pokutového území míří hlavička domácích jen těšně na břevno naší brány. Ve 43. minutě zahrávají domácí opět trestný kop. Zblokovaná střela se odráží k domácímu útočníkovi Liborovi Čechovi a ten pohotovou střelou snižuje na 1:2. Těsně před koncem poločasu se ještě navíc zranil do té doby velmi dobře hrající Milan Divácký a tak musel být v poločase střídán.

Vstup do druhé půle zápasu se nám nevydařil a opět se dostáváme pod tlak domácích. Jejich útočná aktivita vyústila v 56. minutě ve srovnání skóre zápasu. Domácí zahrávali další z řady trestných kopů, centrovaný míč hlavičkovali domácí "jen" do břevna, ale odražený míč opět nikdo z našich nedokázal dostat do bezpečné vzdálenosti od naší brány a tak jej dokázal zužitkovat domácí Daniel Koupý ve vyrovnávající gól, 2:2. Po vyrovnání domácím jestě více narostla křídla, ale naštěstí všechny střely skončili mimo naši bránu. V 60. minutě jsme měli ojedinělou šanci i my, Dan Matocha bohužel sám před brankářem mířil těsně vedle brány. Do 75. minuty jsme byli stále pod tlakem, už to vypadalo, že horko-těžko ubráníme remízu 2:2. Pak ale soupeřovi hřáči začali odpadat a my jsme toho dokázali využít. Zvýšená aktivita směrem dopředu přinelsa v závěru utkání své ovoce. Nejprve v 86. minutě střelou z úhlu prostřelil Dan Matocha domácího brankáře, 2:3 a v 90. minutě opět Dan Matocha střelou přímo do šibenice upravil na konečných 2:4.