TJ Sokol Lipovec - SK Slavkov u Brna 1:3

09.10.2016 19:25

Sestava SK Slavkov: Ohnheiser - Jenáček, Láznický, Divácký, Hráček (55. Houšť) - Marcone, Půček, Michálek, Otoupalík (63. Ryšánek), Marek - Matocha

Góly SK Slavkov: Michálek, Matocha, Ryšánek

Zápas v Lipovci začal oboustranně opatrně a tak během prvních patnácti minut toho k vidění moc nebylo. Byli jsme o něco aktivnější, ale gólmana domácích jsme přímo ohrozit nedokázali a na druhé straně Lipovec vyslal jen dvě střely z dálky, které pro našeho brankáře Romana Ohnheisera nebyly vážnější hrozbou. V 16. minutě bylo na hřišti konečně k vidění něco zajímavějšího. Zdeněk Hráček vybídl krátkým pasem k útoku Dana Matochu, ten se snažil skákavý míč usměrnit do brány domácích, přehodil Lipoveckého brankáře Michala Lahodného, ale lob mířil těsně vedle brány Lipovce. V 21. minutě další šanci vytvořil Daniel Matocha, když po rychlému úniku po pravé straně přihrával na volného Ondru Půčka, jehož tvrdá střela mířila nad bránu domácích. Ve 30. minutě se dostali k vážnějšímu ohrožení naší brány i hráči Lipovce, ale po rohovém kopu vyřešili nepřehlednou situaci v malém vápně naši obránci a uklidili míč do bezpečí. Po většinu prvního poločasu jsme hráli na polovině Lipovce, ale gólově jsme se nedokázali prosadit, i když šance jsme měli. Ve 42. minutě to konečně přišlo. Zdeněk Hráček vysunul krásnou kolmicí mezi obránce Dominika Michálka a ten se sám před brankářem domácích nemýlil, 1:0. Po střeleném gólu jsme však příliš podlehli euforii a krátká chvíle nekoncentrovanosti nás stála vedení. Hned ve 43. minutě se domácí dostali rychlou kombinací před naši bránu a Vladimír Šíbl srovnal na 1:1. A tak, místo toho abychom v poločase do kabin odcházeli s jednogólovým náskokem, jsme se o tento náskok sami připravili.

Druhá půlka zápasu začala daleko svižněji než ta první. Hned ve 46. minutě se dostal ke střele Radek Otoupalík a rozezvonil břevno Lipovecké branky. V 53. minutě Radek Otoupalík vytvořil šanci pro Daniela Matochu, který si sérií zasekávaček v pokutovém území povodil Lipovecké obránce, položil si brankáře a do prázdné brány zvýšil na 2:1. V 56.minutě zahrozil Lipovec opět z rohového kopu. Tentokrát nás podržel brankář Roman Ohnheiser, který dokázal reflexivně lapit hlavičku Vladimíra Šíbla. Po větší část druhé půle se hrálo na polovině Lipovce, byli jsme aktivněnjší a dokázali jsme si vytvořit i další šance, ke zvýšení vedení v zápasu však nedošlo. Lipovec se dostal k zakončení až v 65. minutě, ale střela Jana Sedláka mířila mimo naši bránu. Na druhé straně zase zahrozil Kamil Marek, jeho střelu pod břevno vytáhl na roh Lipovecký brankář. Z následného rohu jsme opět hrozili gólem, ale Lipovec znovu podržel jejich gólman Michal Lahodný, když dokázal vykrýt naši hlavičku a následnou dorážku. V 70. minutě se do vyložené šance dostal Petr Houšť, když mu přesnou přihrávku mezi obránce naservíroval Ondra Půček, Petrova střela mířila ale těsně vedle brány Lipovce. Po 70. minutě jsme se trochu zatáhli a toho dokázali Lipovečtí využít a dostali nás pod tlak. V 74. minutě se do šance dostával domácí Filip Musil, ale Roman Ohnheiser včas vyběhl, vrhl se mu pod nohy a míč schoval se své náruči. Další velkou šanci na srovnání skóre měli Lipovečtí v 86. minutě, ale střela po rohovém kopu mířila naštěstí mimo naši bránu. Uklidnění v podobě gólu na 3:1, přišlo až v 90. minutě. Na středu hřiště si vzal míč Ondra Půček, rychlým průnikem se dostal před obranu Lipovce a krásnou přihrávkou přistrčil míč Davidu Ryšánkovi, který s ledovým klidem překonal Lipoveckého brankáře. Hlavní rozhodčí ještě o nějakou tu minutku zápas nastavil. Konec zápasu jsme si ale dokázali pohlídat a tak jsme se společně s našimi fanoušky, kteří se do Lipovce přijeli podívat, mohli radovat z vítězství 3:1.