TJ Sokol Rudice - SK Slavkov u Brna 2:3 (0:1)

23.10.2016 19:13

Sestava SK Slavkov: Ohnheiser - Marcone, Jenáček, Láznický, Hráček - Marek, Půček, Otoupalík, Michálek - Ryšánek, Matocha

Góly SK Slavkov: Michálek, Otoupalík, Marek

Poněkud vlahý a opatrný začátek utkání mezi domácím TJ Sokol Rudice a hostujícím SK Slavkov u Brna dával tušit, že se bude jednat o vyrovnaný zápas. Obě mužstva vtoupila do hry se zajištěnou obranou a v úvodních minutách se jak domácí, tak i my dostávali spíše do náznaků šancí, než do šancí vyložených. Za zmínku stojí snad jen střela ze 7. minuty domácího Michala Beneše, která ale mířila mimo naši bránu. Postupem času se stávali nebezpečnějšími domácí. Aktivně napadali naši rozehrávku a dokázali nás dostat pod mírný tlak a tak si během úvodních 30-ti minut dokázali vytvořit několik šancí a vybojovali několik rohových kopů. Naštěstí všechny pokusy dokázala naše obrana či brakář Roman Ohnheiser odklidit do bezpečí. Až v 29. minutě jsme i my dokázali trochu solidněji ohrozit bránu Rudic, kdy vyslal tvrdou střelu ze střední vzdálenosti Kamil Marek, která bohužel jen těsně minula levou tyč domácí brány, ktetou hájil brankář Jan Matuška. Ale i v následujících minutách domácí stále hráli aktivně, opět napadali naši rozhrávku, nám se nedařilo kombinovat na středu hřiště a více-méně jsme se k ničemu nedostali. Až v 37. po chybné rozehrávce vybojoval míč Zdeněk Hráček, vysunul po lajně rozbíhajícího se Davida Ryšánka, ten poslal přesnou přihrávku mezi obránce Dominiku Michálkovi a Dominik věděl co v takové situaci dělat s míčem. Vyslal nechytatelnou střelu k pravé tyči, na kterou domácí brankář Jan Matuška nedokázal zareagovat a rázem jsme se dostali do vedení 1:0. Domácí Rudice ale úvodní gól nezlomil a stále hráli aktivně dopředu. Veškerá jejich útočná aktivita ale končila u naší pozorné obrany, dirigované zkušenými stopery Michalem Láznickým a Zdeňkem Hráčkem. Do poločasu se již skóre neměnilo a tak jsme po prvních 45-ti minutách drželi těsné vedení 1:0.

Druhou polovinu zápasu začali domácí opět aktivně. Hned v 45. minutě prošel nikým netakovaný Lukáš Sehnal do pokutového území a vyslal křížnou střelu na zadní tyč naší brány. Náš gólman Roman Ohnheiser jeho tvrdou střelu vystihl a konečky prstů vyrazil na roh. To bylo ale z aktivity domácích na dlouhé minuty vše. Za to my jsme ve 47. minutě znovu udeřili. Ondra Půček předvedl krásný sólový průnik až na hranici šestnáctky, kde přesnou přihrávkou našel lépe postaveného Radka Otoupalíka a ten tvrdou střelou nedal domácímu brankáři šanci a tak v úvodu druhého poločasu zvyšujeme vedení na 2:0. Po druhém gólu jsme začali hýřit aktivitou, přesně jsme kombinovali na středu hřiště a postupným přechodem, před bránu soupeře, jsme si dokázali vytvořit další šance. V této fázi zápasu jsme mohli upevnit vedení, ale bohužel fotbal je hra nevyzpytatelná a tak místo zvýšení náskoku přišel gól do naší sítě. Po zmatku v našem pokutovém území přichází střela Rudického Petra Urbánka, která se odrazila od břevna a brankář Ohnheiser si míč nešťastně srazil do brány, Rudice snižují na 2:1. I po tomto nešťasném gólu jsme pokračovali v aktivní hře a hned v 63. minutě to přineslo svoje ovoce. Na velmi dobře zahraný rohový kop, si naběhl nikým nebráněný Kamil Marek a nádhernou hlavičkou jak z fotbalové učebnice umístil míč do brány Rudic, 3:1 v náš prospěch. Domácí se v následných minutách snažili o snížení skóre, ale střely Tomáše Zouhara a Lukáše Sehnala skončili vysoko nad naší brankou. Další šanci na zvýšení našeho náskoku měli v 75. minutě Ondra Půček a Dominik Michálek, kdy jim šanci připravil Dan Matocha. Ani jeden z našich hráčů však z bezprostřední blízkosti nedokázal prostřelit blok rudických obránců. V poslední desetiminutovce se Rudičtí fotbalisté nadechli k poslednímu náporu a v 84. minutě snížil na rozdíl jednoho gólu domácí Petr Urbánek, 3:2. Poslední minuty jsme už ale Rudice k ničemu nepustili a tak jsme si z Rudic odvezli velice cenné tři body za vítězství 3:2.